Картите за транспорт на децата до 14 години в София ще се сменят след 1 февруари

Към момента това важи само за децата до 10 години

Софийски градски транспорт
Софийски градски транспорт Източник: Zonanews

Всички деца от 7 до 14 години, които към момента имат безплатна или платена карта за градския транспорт на София, ще трябва да си извадят нова след 1 февруари. Причината е, че от тогава влизат в сила разпоредбите, приети на национално ниво, според които децата до 14-годишна възраст пътуват безплатно.

 

Към момента това важи само за децата до 10 години. От съобщение на Центъра за градска мобилност (ЦГМ) се разбира, че действащите към момента карти трябва да бъдат сменени.

 

Това става с предоставяне на акт за раждане, адресна регистрация на родителя и снимка, която може и да е на електронен носител. Картите ще се издават във всеки пункт на ЦГМ.

 

Център за градска мобилност (ЦГМ)
Център за градска мобилност (ЦГМ) Източник: Zonanews

Картите на децата между 7 и 10-годишна възраст, които и към момента са безплатни, могат да бъдат удължени с един месец. След това трябва да се заменят с новия вид превозен документ, който влиза в сила от 1 февруари.

 

Учениците, студентите и докторантите продължават да пътуват при досегашните условия до края на месец януари 2024 г. Те могат да заредят месечна карта за 15 лв. или годишна за 180 лв.

 

Ако детето е на възраст между 10 и 14 години, му трябва платена карта само до края на януари. След това може да се извади безплатна карта от новия вид.

Още от "София"

Д-р Ваня Тагарева: Инвестираме над 1 млн. лв. в по-добро здравеопазване за столичани

В инвестиционното предложение се планира извършване на цялостен ремонт на отделения, обновяване на материалната база, доставка на оборудване и закупуване на модерна медицинска апаратура

Прочетете повече прочетете повече

СГС измени мярката на бившия зам.-кмет на София Никола Барбутов и му наложи "домашен арест"

Според съдебния състав доказателствата по делото обосновават извод за обосновано подозрение по отношение на Барбутов относно престъпленията, за които е обвинен и тази позиция не е разколебана към момента

Прочетете повече прочетете повече

Традиционните "Есенни срещи с растенията" ще се състоят в Ботаническата градина на БАН

Любителите и ценителите могат да си купят от нас красиви и полезни растения за дома и офиса, размножени и отгледани в Ботаническата градина на БАН, поясняват учените

Прочетете повече прочетете повече

Въвежда се временна организация на движението в столицата заради провеждането на традиционния "Маратон София 2025"

Обществените транспортни линии ще се движат по променени маршрути по време на маратона. Автобуси, тролейбуси и трамваи ще преминават през обходни маршрути и временни спирки

Прочетете повече прочетете повече

Общинските съветници от ГЕРБ-СДС спряха изграждането на гето на “Ломско шосе” в София

Според внесения в СОС доклад на кмета Терзиям, т.нар. мобилни жилища за роми трябва да се намират на бул. "Ломско шосе" - между две метростанции и в близост до жилищни блокове

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени