Овладян е пожарът в склада за палети между кварталите "Илиянци" и "Требич" в София, съобщи главен комисар Александър Джартов

Това съобщи на брифинг директорът на Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" главен комисар Александър Джартов

Северна тангента-Требич
Северна тангента-Требич Източник: Zonanews

Няма опасност към момента, овладян е пожарът и ще се доизгасява следващите няколко часа. Това съобщи на брифинг директорът на Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" главен комисар Александър Джартов във връзка с пожара в склад за дървени палети между кварталите "Илиянци" и "Требич" в София.

 

Главен комисар Джартов обясни, че е обособен периметър около пожара превантивно заради голямото количество палети вътре в помещението, което прави така да се отделя голямо количество топлина и да има висок пламък. Също и поради това, че в близост преминава далекопровод.

 

Електричеството е спряно, защото иначе не можем да осъществяваме пожарогасителни дейности, поясни той. Ще се установява причината за пожара, каза също Александър Джартов и добави, че няма информация вътре в склада да е имало граждани.

 

Той посочи, че около 5-6 дка е цялата площ на пожара и малко по-късно ще бъде освободено движението в района. На място сега са седем пожарни с 28 пожарникари. 

Още от "София"

Ваня Тагарева: Спасихме човешки живот по Програмата "Твоето сърце е наша грижа!"

В периода от 17 май до 20 юни 2025 г., в 25 общински лечебни заведения в София, сред които 4 болници и 21 диагностично-консултативни и медицински центрове, са извършени общо 2 183 прегледа

Прочетете повече прочетете повече

София става столица на бъдещето: институт GATE събира световни умове за градовете на утрешния ден

Новината беше обявена от проф. Десислава Петрова-Антонова  - ръководител на направление "Градове на бъдещето" в институт GATE по време на 3D GeoInfo & 9th Smart Data Smart Cities 2025

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени