Първа копка на метрото до "Арена София"

Започва разширението на линия 3

Софийското метро
Софийското метро Източник: Zonanews

Първа копка на метрото край "Арена София" и София Тех парк бе направена преди минути. Метростанцията ще е част от шесткилометровото разширение на третата линия, на която ще има 6 станции. Очаква се то да бъде пуснато в началото на 2027 година и да се ползва от 75 000 души.

 

На събитието присъстваха кметът на София Васил Терзиев, министърът на транспорта Георги Гвоздейков, кметът на район "Слатина" Георги Илиев, директорът на "Метрополитен" ЕАД Стоян Братоев, областният управител на София Вяра Тодева, ръководителят на представителството на Европейската комисия в България Бойко Благоев, общинските съветници Георги Георгиев, Борис Бонев и др.

 

Това, с което се ангажираме, е да продължим тази добра традиция, така че през 2027 г., когато този и други проекти бъдат готови, пак да има кой да дойде на първа копка и да продължим с развитието на транспорта, каза кметът Терзиев. Той благодари лично на Стоян Братоев за работата му по проекта.

Още от "София"

Рецидивистът, опитал да отвлече кола с дете след гонка в София - с четири обвинения

Срещу задържания ще бъдат повдигнати обвинения за принуда, противозаконно отнемане на моторно превозно средство, закана за убийство и управление на автомобил след употреба на наркотични вещества

Прочетете повече прочетете повече

В столичния район Средец и на още 12 места избират кмет

До частичния вот се стигна, след като на 20 февруари бяха предсрочно прекратени правомощията на Трайчо Трайков като кмет на район "Средец" от ПБ-ДБ заради избирането му за служебен министър на енергетиката

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени