Пирогов: Детето, ударено от АТВ, продължава да е в кома. Не могат да се дадат прогнози

35-годишната майка на детето остана в болницата в Бургас в изключително тежко и по думите на лекарите – "необратимо състояние"

Детска спешна помощ в Пирогов
Детска спешна помощ в Пирогов Източник: Zonanews

4-годишният Мартин, който беше ударен от АТВ в "Слънчев бряг", продължава да е в кома. Не е контактен и не издава звуци, съобщиха на брифинг лекарите от "Пирогов".

 

Вчера той беше транспортиран с медицински хеликоптер в спешната болница в София от Бургас. Решението за транспортирането по въздух бе взето след консултация с проф. Николай Младенов, който е национален консултант по анестезиология.

 

Направен е скенер, на който се потвърждава водещата причина за състоянието – тежка черепно-мозъчна травма. Предстоят още изследвания.

 

"Следваме плана за консервативно лечение, правим всичко възможно. Никой не може да даде прогноза какво ще бъде по-нататъшното развитие на болестта", каза детският реаниматор Христо Пседерски.

 

По скалата Глазгоу от възможни 15 той е 9-10-а степен. 35-годишната майка на детето остана в болницата в Бургас в изключително тежко и по думите на лекарите – "необратимо състояние".

Още от "София"

 МБАЛ "Княгиня Клементина" - София ЕАД: ПЕТ-скенерът за онкоболни ще продължи да работи при по-добри условия за болницат

За 2024 година през отделението са преминали 2928 пациенти, а за първото полугодие на 2025 година още 1677 – всички с направления от НЗОК, която заплаща изследванията

Прочетете повече прочетете повече

Официална позиция на МБАЛ "Княгиня Клементина" София ЕАД

Неверните твърдения, че МБАЛ "Княгиня Клементина" - София ЕАД" плаща 26 млн. лв. за наем на апарат, който може да бъде закупен за 7 млн. лв." не отразява фактическите параметри на обществената поръчка

Прочетете повече прочетете повече

СОС се събира на извънредно заседание заради избора на нова обслужваща банка

По предложение на работната група официални покани за участие в процедурата бяха изпратени до четирите най-големи банки в страната по критериите на БНБ - ДСК, ОББ, "Уникредит Булбанк", "Юробанк България"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени