Разследват трагедията с прегазеното момче в центъра на София

По първоначална информация колата се е движила с висока скорост, а направеният тест е показал, че мъжът е шофирал с над два промила алкохол

СДВР-Пътна полиция
СДВР-Пътна полиция Източник: Zonanews

Столичната полиция продължава разследването на инцидента от късно снощи, при който 15 годишно момче загина, след като беше ударено от автомобил на пешеходна пътека в района на улиците "Гурко" и "Шишман", предаде БНР.

 

По първоначална информация колата се е движила с висока скорост, а 37-годишния водач е употребил алкохол. Направеният тест е показал, че мъжът е шофирал с над два промила. Шофьорът е задържан.

 

По данни на МВР, в петък, при проверки на Пътната полиция в страната са установени 32-ма водачи, седнали зад волана след употреба на алкохол от 0,5 до 1,2 промила, 17 са случаите с алкохол в кръвта над 1,2 промила, а седем водачи са шофирали под въздействие на наркотични вещества или техни аналози, уточняват от пресцентъра на вътрешното министерство.

Още от "София"

СРП внесе протест срещу мерките за неотклонение, наложени на трима младежи, извършили хулигански действия на площад "Сла

На 07.07.2025 г. в закрито заседание СРС определи Т.А. и Б.И., които са на 15 и 16 години, да бъдат под надзор от инспектор от Детска педагогическа стая, а на 18-годишния Дж.Н. бе наложена мярка "подписка"

Прочетете повече прочетете повече

Кога и в кои райони на София няма да има топла вода през лятото

Целта е да се извършат задължителните технически прегледи, изпитания и профилактика, както и да се използва времето за неотложни ремонти по компрометирани участъци от топлопреносната мрежа

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени