Софийска градска прокуратура задържа мъж за убийството на баща му

Обвиняемият Й.М. е на 34 години

На 10.11.2021 г. Софийска градска прокуратура задържа под стража за срок до 72 часа мъж за умишлено убийство – престъпление по чл. 116, ал. 1, т. 3, вр. чл. 115 от НК. Обвиняемият Й.М., на 34 години, е обвинен, че умишлено е умъртвил баща си чрез удушаване.

 

Деянието е извършено около 13:20 ч. на 09.11.2021 г. в гр. София, ж.к. "Надежда". Досъдебното производство е образувано в СДВР по реда на чл. 212, ал. 2 от НПК със съставяне на протокола за първото действие по разследването – оглед на лице. В хода на разследването са извършени разпити на свидетели, оглед, освидетелстване, приложени са справки и други доказателствени материали.

 

Дежурен прокурор в СГП е счел, че от доказателствата по делото се извежда висока степен на обществена опасност на деянието и дееца, което налага необходимостта от задържането му. Във връзка със здравословното състояние на обвиняемия изтърпяването на задържането за срок до 72 часа ще бъде изпълнено в СБАЛЛС – Затвора, гр. София. Предстои наблюдаващият прокурор да прецени каква мярка за неотклонение да бъде взета спрямо обвиняемия.

Още от "София"

Гражданска въздухоплавателна администрация започна проверка на всички оператори за наземно обслужване на летище "Васил Л

Ще се проверява качеството на предоставяните услуги и наличието на достатъчно персонал и адекватна техника за осигуряване на комфорт и бързина при обслужването на пътниците и техните багажи

Прочетете повече прочетете повече

По повод годишнината от взривяването на Каховската ВЕЦ – прожекция на документален филм "Спаси" в София

Този целенасочен акт на унищожаване на критичната инфраструктура предизвика една от най-големите техногенно-екологични катастрофи в Европа през последните десетилетия

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени