Днес в Софийския районен съд ще се проведе първото заседание по делото срещу актьора Димо Алексиев, който беше хванат да управлява колата си в нетрезво състояние. 42-годишният актьор и телевизионен водещ беше заловен на 12 ноември 2024 г. около 00.20 часа да шофира лек автомобил марка "Субару$ по бул. "Никола Мушанов" в София с концентрация на алкохол в кръвта си над 0,5 на хиляда - 1,68 на хиляда, установено с химическо изследване.
От прокуратурата припомниха, че обвиняемият е извършил деянието, след като е осъждан за идентично престъпление. След задържането си Алексиев разказа пред съда своята версия за инцидента:
"Въпросната вечер, когато си тръгнах от вечерята и осъзнах, че може би не е много добра идея да продължа да карам, отбих колата, изгасих двигателя и тръгнах да си хващам такси, след което дойдоха органите на реда с две патрулки".