Втори кмет напуска "Спаси София", Зарко Клинков се оплака от натиск и заплахи

Това е вторият районен кмет, който напуска Спаси София, след като Емил Бранчевски, кмет на район Илинден, се оттегли от партията с лидер Борис Бонев

Зарко Клинков
Зарко Клинков Източник: Facebook

Кметът на столичния район Витоша Зарко Клинков напуска Спаси София. Ще продължа работата си като независим кмет, обяви той във фейсбук. 

 

По думите му "за повече от година Спаси София не успя да направи нищо за района в Общинския съвет.

Клинков твърди, че към него са били отправяни "натиск, ултиматуми и заплахи", от ръководството на Спаси София, които "доведоха много казуси до безвремие".

 

Ще продължа да работя с кмета и екипа му в интерес на гражданите на район Витоша и всички политически сили, които биха помогнали за развитието на района, обяснява Зарко Клинков.

 

Това е вторият районен кмет, който напуска Спаси София, след като Емил Бранчевски, кмет на район Илинден, се оттегли от партията с лидер Борис Бонев. 

 

Още от "София"

Глобиха шефката на НДК за конфликт на интереси - сключила договор със сина си

В мотивите си ВАС категорично посочва, че лице, заемащо висша публична длъжност, няма право при изпълнение на задълженията си да сключва договори или да извършва дейности в частен интерес

Прочетете повече прочетете повече

Мултимедиен проект, посветен на живота и делото на епископ Йосип Юрай Щросмайер, ще бъде представен в София

Проектът включва книгата "Всичко за вярата и за Отечеството!", документален филм и фотоизложба и е реализиран по Националната програма "Неразказаните истории на българите"

Прочетете повече прочетете повече

Рецидивистът, опитал да отвлече кола с дете след гонка в София - с четири обвинения

Срещу задържания ще бъдат повдигнати обвинения за принуда, противозаконно отнемане на моторно превозно средство, закана за убийство и управление на автомобил след употреба на наркотични вещества

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени