Йорданка Фандъкова за успеха на Георги Господинов: Огромен триумф на езика и словото!

За мен през всичките тези години грижата за сектор "Култура" е бил водещ, добавя кметът на София

Йорданка Фандъкова
Йорданка Фандъкова Източник: Zonanews

 "Огромен триумф на езика и словото. Благодаря на Георги Господинов за този подарък точно в началото на този ден. Сигурна съм, че този триумф ще има отпечатък и ще увеличи чувствително четящите хора", каза кметът на София Йорданка Фандъкова пред bTV.

 

"Почти бях сигурна, че ще се спечели, защото той е световен писател. Нямаше как на 24 май да спечели някой друг", допълни столичният кмет.

 

"Имахме нужда от такова чудо в момента. Вярвах, че той ще получи тази награда още в момента, в който видях отражението на представянето на романа на Панаира на книгата в Лайпциг. Отношението на хората от всякакви националности към "Времеубежище" беше ясен показател, че това предстои", каза от своя страна служебният министър на културата Найден Тодоров.

 

"Това е едно чудо, от което трябва да сме горди и от което имахме нужда. Имахме нужда от такъв тип чудеса, за да можем отново да се обединим като нация и да погледнем с оптимизъм напред", допълни Тодоров.

 

"За мен през всичките тези години грижата за сектор "Култура" е бил водещ. Повече от 10 години целенасочено работим за това София да подкрепя своите творци чрез създадените програми, чрез фестивалите", каза Йорданка Фандъкова.

 

"Винаги съм усещала 24 май като специален ден. Усмихвам се и се сещам за всички мои колеги, които днес празнуват заслужено. Учителите, които се грижат за най-важното нещо – за образованието на нашите деца", допълни кметът на София.

Още от "София"

Посланик Илашчук: Чорнобилската катастрофа не е била случайност, а е била системно заложена много преди 1986 г.

Дискусията "40 години от Чорнобилската катастрофа. Авария или престъпление на комунистическия режим", организирана от украинското посолство, показа престъпните решения и поведения на комунистическите власти и в бившя Съветски съюз, и в България

Прочетете повече прочетете повече

Дискусия на тема "40 години от Чорнобилската катастрофа. Авария или престъпление на комунистическия режим" организира по

Участници в дискусията: посланикът на Украйна в България, проф. Момчил Методиев (Нов Български университет), проф. Димитър Вацов (Нов Български университет), Тодор Тодоров, национален координатор за България, Сдружение "За земята".

Прочетете повече прочетете повече

Книгата "Народният съд в България (1944-1945). Герои и антигерои. Том 1" ще бъде представена днес в Софийския университе

В дискусията ще участват проф. Вили Лилков, проф. Веселин Методиев, журналистът Любомир Огнянов, както и членове на екипа на проекта, чийто ръководител е проф. Мартин Иванов

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени