Задържаха двама младежи за побой в София, единият заплашил да избие двама полицаи

Двамата обвиняеми са осъждани

Полиция
Полиция Източник: Zonanews

Задържаха двама младежи за побой над мъж в София, съобщиха от Софийска районна прокуратура. Двамата - на 27 и 18 години, са привлечени към наказателна отговорност за това, че на 11 ноември в 00:40 часа пред заведение на ул. "Георги С. Раковски" в столицата, обвиняемите М.Ц. и К.П. са нанесли удари с юмруци и ритници в областта на главата на мъж, в резултат на което той е изгубил съзнание. Вследствие на това те са му причинили средна телесна повреда, като деянието е извършено по хулигански подбуди.

 

Отделно от това М.Ц. е извършил и хулигански действия, като е нападнал без причина двама мъже, счупил е витрина на вратата на заведение, след което е заявил на полицейски служители, че ще избие тях и семействата им. Деянието по своето съдържание се отличава с изключителен цинизъм и дързост.

 

Двамата обвиняеми са осъждани. С постановление на наблюдаващ прокурор М.Ц. и К.П. са задържани за срок до 72 часа. Предстои прокурор да внесе искане в Софийски районен съд за определяне на постоянна мярка за неотклонение "задържане под стража" спрямо двамата.

Още от "София"

Столичната община придобива фигурите от т.н. "паметник на Съветската армия", наричан презрително МОЧА, след решение на С

В Лозен се намират бронзовите фигури, които столичната община придобива заедно с останалите композиции, сред които "Отечествената война" и "Октомври 1917", които все още са в Княжеската градина

Прочетете повече прочетете повече

София ще посрещне финалистите от третия етап на Giro d’Italia, въвеждат се временна организация на движението и промени

Ограниченията започнаха от 7 май и ще продължат до 11 май, като ще бъдат засегнати централни булеварди, площади и улици, както и част от трасетата в източната част на града

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени