Задържаха младеж, нападнал и пребил тийнейджъри в метрото

Единият ранен е с избит зъб, а другият с порезна рана

Софийското метро
Софийското метро Източник: Zonanews

Прокуратурата повдигна обвинение на 19-годишен за побой на две деца - на 13 и 15 години, в столичното метро. Случаят е от 8 февруари. Задържаният А.В. е ритнал с крак в главата 13-годишно момче, като му причинил средна телесна повреда. Пострадалият е с избит зъб. Обвиняемият е ранил с нож и 15-годишно момче, което е с лека телесна повреда.

 

Младежът е осъждан. Предвид възможността да извърши ново престъпление, е задържан за срок до 72 часа. Наблюдаващ прокурор внесе искане в Софийски районен съд за определяне на постоянна мярка за неотклонение "задържане под стража".

Още от "София"

Глобиха шефката на НДК за конфликт на интереси - сключила договор със сина си

В мотивите си ВАС категорично посочва, че лице, заемащо висша публична длъжност, няма право при изпълнение на задълженията си да сключва договори или да извършва дейности в частен интерес

Прочетете повече прочетете повече

Мултимедиен проект, посветен на живота и делото на епископ Йосип Юрай Щросмайер, ще бъде представен в София

Проектът включва книгата "Всичко за вярата и за Отечеството!", документален филм и фотоизложба и е реализиран по Националната програма "Неразказаните истории на българите"

Прочетете повече прочетете повече

Рецидивистът, опитал да отвлече кола с дете след гонка в София - с четири обвинения

Срещу задържания ще бъдат повдигнати обвинения за принуда, противозаконно отнемане на моторно превозно средство, закана за убийство и управление на автомобил след употреба на наркотични вещества

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени