Созопол е поредният български град, който е принуден да намали уличното осветление

Вече над 50 общини го загасиха

Созопол
Созопол Източник: Интернет

Созопол е поредният български град, който е принуден да намали уличното осветление. Осветление ще има през стълб. Мярката се въвежда в Созопол във всички населени места в общината.

 

Причината за налагането на тези действия е многократно по-голямата сметка за електричество. В сравнение с 2020 г. тя се е повишила 5 пъти.

 

Вече над 50 български общини бяха принудени да загасят, или силно да ограничат уличното осветление.

Още от "Региони"

Глобиха шефката на НДК за конфликт на интереси - сключила договор със сина си

В мотивите си ВАС категорично посочва, че лице, заемащо висша публична длъжност, няма право при изпълнение на задълженията си да сключва договори или да извършва дейности в частен интерес

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени