Специализиран екип от ВМС унищожи открития край Тюленово боеприпас и дрон

Това е направено с контролиран взрив в обезопасен район с радиус 150 м

Специализиран екип от ВМС унищожи открития край Тюленово боеприпас
Специализиран екип от ВМС унищожи открития край Тюленово боеприпас Източник: Пресцентър на МО

Специализираният екип от ВМС обезвреди в 11.00 ч. днес, 18 септември, боеприпаса, намерен тази нощ край Тюленово.

Сред получения сигнал, военнослужещите са извършили оглед на място, при който е установено, че към останките на дрона е прикрепен 82-мм минохвъргачен осколъчно-фугасен боеприпас.

 

Преценено е, че поради силно увреденото му състояние, преместването и превозването на боеприпаса до полигон или друго, подходящо за обезвреждане място е невъзможно.

 

Взето е решение минохвъргачният осколъчно-фугасен боеприпас да бъде унищожен на място, с контролиран взрив в обезопасен район с радиус 150 м.

Хората, обитаващи намиращите се в близост сгради, са предупредени за стриктно спазване на указаните им мерки за безопасност.

Още от "Региони"

Д-р Ваня Тагарева с национална награда "Общински съветник за 2026 г." на Асоциацията на българските градове и региони

За мен тази награда е признание за последователната ми работа в местното управление и усилията, които влагам в развитието на столицата, заяви тя

Прочетете повече прочетете повече

В "Люлин" не се диша от тежка миризма на изгоряла пластмаса, но РИОСВ настоява, че проблем няма

Ирена Милушева от РИОСВ заяви пред bTV, че макар пожарът още да не е овладян, позиционираната на място мобилна измервателна станция не отчита превишение на показателите за замърсяване на въздуха.

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени