В Казанлък розоберът започна

Очакват се проблеми с работната ръка и с изкупната цена

Розобер
Розобер Източник: rozata.com

В Казанлък започна кампанията по прибирането на розовия цвят. Ритуалът розобер е изключително атрактивен и въпреки технологичното време брането на маслодайната роза Дамасцена не се е променило през последните няколко века.

 

Очакват се проблеми с работната ръка и с изкупната цена. Причините са високите цени на горивата и скъпите материали за поддръжка, скъпите торове.

 

Голяма част от розопроизводителите са на загуба. Очаква се розопреработвателите да откажат да купуват розов цвят поради наличие на залежало розово масло, проблемът е, че няма къде да се съхранява и се разваля.

Още от "Стара Загора"

Министър Станков: Проучването за редкоземни елементи в комплекса "Марица-изток" ще развие нови икономически дейности в р

Той участва в кръгла маса "Ускорен енергиен преход – политики и иновации за устойчиво развитие до 2040 г.", организирана от Центъра за изследване на демокрацията

Прочетете повече прочетете повече

Тринадесетото издание на фестивала на виното и културното наследство "Августиада" започва в Стара Загора

Фестивалът ще започне с празнично шествие от 18:00 часа из пешеходната зона на Стара Загора, предвождано от кандидатките за Царица на "Августиада"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени