Започна ремонтът на тунела до пощата в Асеновград

Ще се работи през нощта, за да не се възпрепятства движението

Стартира ремонта на тунела до пощата в Асеновград
Стартира ремонта на тунела до пощата в Асеновград Източник: Община Асеновград

Стартира  обновяването на носещата конструкция на тунела до пощата. От тази вечер ще бъде затворено източното платно на пътя (от страната на бившето заведение "Бомбата").

 

Графикът на затваряне на платното е както следва:

26.07.23 г. (сряда) – от 20:00 ч. до 06:00 ч. на 27.07.23 г.

27.07.23 г. (четвъртък) - от 20:00 ч. до 06:00 ч. на 28.07.23 г.

28.07.23 г. (петък) - от 20:00 ч. до 06:00 ч. на 29.07.23 г.

 

Стартира ремонта на тунела до пощата в Асеновград
Стартира ремонта на тунела до пощата в Асеновград Източник: Община Асеновград

"Изчаквахме досега, за да се възползваме от това, че автомобилният трафик е по-слаб в този момент, поради отпускарския сезон,  тъй като се налага цялостно затваряне на едната страна в подлеза, а поетапно – и следващата. Освен това по искане на ръководството на община Асеновград, ремонтът ще се изпълнява в тъмната част на денонощието, за да се намали максимално затрудняването на движението. Започва се с почистване чрез песъкоструене на цялата бетонова конструкция.

 

След приключване на тази дейност, проектантски екип ще направи оглед и анализ, чрез което да се проучи дали някъде има нужда от по-сериозни интервенции, като за момента не очакваме такива. После цялото пространство ще бъде обработено със съответните препарати на химична основа за защита на конструкцията от корозия.

 

Стартира ремонта на тунела до пощата в Асеновград
Стартира ремонта на тунела до пощата в Асеновград Източник: Община Асеновград

Срокът за изпълнение на ремонта и в двете части на т.нар. "тунел" е 15 дни. От фирмата изпълнител поеха ангажимента да се опитат максимално бързо да изпълнят ремонтните дейности, за да не се възпрепятстват за дълго движението на превозни средства през участъка", каза пред медии днес зам.-кметът на Асеновград инж. Стоян Димитров.

Още от "Региони"

Нанков: В Априлци хората искат да продължи работата за развитие на общината, не искат фалшиви обещания и фалшиви спасите

Вече е осигурено финансирането за три мащабни проекта - ремонта на двете църкви - "Рождество Богородично" в кв. "Острец" и "Свети ВМЧК Георги" в кв. Ново село и изграждане на подпорни стени в Острец

Прочетете повече прочетете повече

Нанков: От ГЕРБ не обещаваме напразно, когато поемем ангажимент, го изпълняваме

В Троян вече имат модерна многофункционална спортна зала, като първото финансиране от 500 хил. лв. за изграждането й беше осигурено от кабинетът “Борисов 3” още в края на 2020 г., посочи той

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени