Тържествено отбелязване на 24 май във Велинград

Програмата започна с празнично приветствие на кмета на община Велинград д-р Костадин Коев

Тържествено отбелязване на 24 май във Велинград
Тържествено отбелязване на 24 май във Велинград Източник: Община Велинград
24 май - Денят на Светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност. Ден, в който честваме най-българския празник, на езика и писмеността ни, които са в основата на съхранението на българската ни идентичност.
 
В този ден си припомняме делото на Светите Равноапостоли Кирил и Методий и техните ученици, благодарение на които сме се запазили и съществуваме и днес.
 
Тържествено отбелязване на 24 май във Велинград
Тържествено отбелязване на 24 май във Велинград Източник: Община Велинград
С празнично шествие от сградата на Общинска администрация-Велинград Представителен духов оркестър "Димитър Мечев", заедно с мажоретния състав и представителни групи от училищата, поведоха официалните лица, граждани и гости към пл. "Николай Гяуров".
 
Тържествено отбелязване на 24 май във Велинград
Тържествено отбелязване на 24 май във Велинград Източник: Община Велинград
Програмата започна с празнично приветствие на кмета на община Велинград д-р Костадин Коев. В тържествения концерт участие взеха още G-Team Animation и аниматори от ИПГИТ "Алеко Константинов", ДЮВИШ "Звънче", ВГ "Караоке", КСТ"Импулс-Велинград-2002", Младежка музикална формация при ЦПЛР-ОДК– Велинград, ТК "Еделвайс" при НЧ "Методий Драгинов-1936", ученици от СУ "Методий Драгинов"- с. Драгиново и гласовитата Калина Десподска.

Още от "Региони"

По искания на Районна прокуратура – Добрич, съдът остави в ареста четирима мъже от Горна Оряховица, обвинени за реализир

Общо седем телефонни измами са успели да реализират обвиняемите, като общата щета, нанесена чрез въвеждане в заблуждение на граждани, е в размер на 67 700 лева, 13 500 щатски долара и 8960 евро

Прочетете повече прочетете повече

Слънчеви деца от Нова Загора поднесоха своя първомартенски поздрав в навечерието на дългоочаквания празник от малки и го

В навечерието на един от най-обичаните български празници – 1 март, сградата на Община Нова Загора се изпълни с детски смях, багри...

Прочетете повече прочетете повече

"Лукойл България": Арбитражно дело няма да повлияе на доставките и цените

Регистрираната в Швейцария "Литаско", която е собственик на бизнеса на "Лукойл" в България информира кабинета, че предприема стъпки за завеждане на арбитражен иск срещу държавата

Прочетете повече прочетете повече

Да отбележим заедно Националния празник на Република България във Враца

В рамките на деня Регионален исторически музей – Враца ще представи гостуващата изложба "Първите български фотографи" на Исторически музей – Самоков, реставрираната икона "Казанска света Богородица"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени