В Твърдица се проведе XXII-ри регионален фолклорен събор "Пролетни игри и обичаи-Цветница"

Кметът Атанас Атанасов пожела на всички носещи красиви имена на цветя здраве, безкрайни радости и много късмет

В Твърдица се проведе XXII-ри регионален фолклорен събор Пролетни игри и обичаи-Цветница
В Твърдица се проведе XXII-ри регионален фолклорен събор Пролетни игри и обичаи-Цветница Източник: Община Твърдица
На 09.04.2023 в гр. Твърдица се проведе XXII-ият регионален фолклорен събор "Пролетни игри и обичаи-Цветница", организиран от Община Твърдица и Народно читалище "Св.св. Кирил и Методий 1914".
 
Кметът Атанас Атанасов откри събора, като поздрави всички гости, участници и многоуважаваното жури в лицето на доц. д-р Владимир Демирев, Станка Иванова и Николай Коджабашев с добре дошли на един от първите пролетни празници – Цветница.
 
Кметът Атанас Атанасов
Кметът Атанас Атанасов Източник: Община Твърдица
Не бяха забравени и имениците в този ден. Кметът Атанас Атанасов пожела на всички носещи красиви имена на цветя здраве, безкрайни радости и много късмет.
 
Празникът продължи с представяне на богатата обредност на пролетните празници с наричания за здраве и благополучие. А на организираният базар гостите на събора се насладиха на красотата създадена от сръчните ръце на участниците му.
 
В Твърдица се проведе XXII-ри регионален фолклорен събор Пролетни игри и обичаи-Цветница`
В Твърдица се проведе XXII-ри регионален фолклорен събор Пролетни игри и обичаи-Цветница` Източник: Община Твърдица

Още от "Региони"

В "Люлин" не се диша от тежка миризма на изгоряла пластмаса, но РИОСВ настоява, че проблем няма

Ирена Милушева от РИОСВ заяви пред bTV, че макар пожарът още да не е овладян, позиционираната на място мобилна измервателна станция не отчита превишение на показателите за замърсяване на въздуха.

Прочетете повече прочетете повече

От утре "Лукойл Нефтохим Бургас" ще може да закупува нефт от всички контрагенти, регистрирани в Швейцария

Особеният търговски управител Евгени Симеонов припомни причината за наложените ограничения, а именно заемът, отпуснат през 2023 г. от "Литаско" на "Лукойл Нефтохим Бургас", който впоследствие става предсрочно изискуем

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени