"Маркет ЛИНКС" очаква балотаж и свирепа битка за второто място във Варна

Кандидатът на ГЕРБ Иван Портних е първи с 26 % подкрепа, а разликата между втория - кандидатът на "Възраждане" Коста Стоянов и третия, Благомир Коцев от ПП, е много малка

Община Варна
Община Варна Източник: Zonanews

Изглежда, че много хора декларират, че ще гласуват на изборите във Варна. Имаме много сериозна заявка за избирателна активност, която може да стигне 50%. Това заяви Добромир Живков в предаването "Тази сутрин" по bTV.

 

Регионално проучване е проведено от "Маркет ЛИНКС". Анкетирани са 400 имащи право на глас, проучването е в периода 11-15 октомври.

Първото сигурно нещо е, че във Варна ще има балотаж. Около 26% събира сегашният кмет от ГЕРБ Иван Портних.

 

Битката за второто място ще бъде интересна, там има динамика. Засега данните показват, че втори се класира кандидатът на "Възраждане" Коста Стоянов. При него има много силна мобилизация. Но тя е достигнала своя предел. Разликата между втория и третия, Благомир Коцев, е много малка. Електoратът на ПП-ДБ изглежда разколебан, обясни Живков.

Още от "Варна"

Служител на Район Приморски е обвинен от Окръжна прокуратура - Варна за поискан и приет подкуп в размер на 1500 евро

Б.Т. е задържан при специализирана операция, реализирана от служители на отдел "Икономическа полиция" при ОД на МВР – Варна в края на миналата седмица

Прочетете повече прочетете повече

Двама мъже са привлечени към наказателна отговорност за две убийства, Окръжната прокуратура във Варна внася искания за з

Информация по двата случая днес беше дадена на брифинг в участието на окръжния прокурор на Варна Красимир Конов и директора на ОД на МВР в града – старши комисар Красен Торимацов.

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени