"Тренд": Васил Терзиев води с 8,5% пред Ваня Григорова в София, ГЕРБ взема категорично Плевен

Под 4 процент е разликата в полза на Благомир Коцев (ПП-ДБ)в кметската битка за Варна

Васил Терзиев и Ваня Григорова
Васил Терзиев и Ваня Григорова Източник: Колаж Facebook

В София Васил Терзиев води пред Ваня Григорова с 8,5%. За него са гласували 51,9%, а за ретроградната креатура на левичарски и проруски партии 43,4%. Това сочат данните от екзитполовете на социологическа агенция "Тренд", цитирани от NOVA.

 

Под 4 процент е разликата в полза на Благомир Коцев (ПП-ДБ)в кметската битка за Варна. Той получава 48,9%, а опонентът му Иван Портних (ГЕРБ), който в момента е кмет, взема 45,1%. 

 

Иван Портних (в средата)
Иван Портних (в средата) Източник: Zonanews

В Плевен екзитполът отчита като пръв Валентин Христов от ГЕРБ. Със своите 61,8% той води на получилия 32,5% от вота Георг Спартански. 27,8% е била активността.

Екзитполът за Русе показва преднина на Пенчо Милков, кандидат за кмет на коалицията "БСП за България" -  60,5% пред Иван Иванов, кандидат на ГЕРБ -  33%. Гласували са 25,8% от имащите прави на вот.

 

Данни от екзит пол на агенция "Алфа Рисърч" за вота в София към 19.00 часа, излъчен по БНТ:

Васил Терзиев (ПП-ДБ-СС) – 49,7%

Ваня Григорова (БСП за България) – 43,8%

 

Екзитпол на Алфа рисърч
Екзитпол на Алфа рисърч Източник: Zonanews

Кандидатът за кмет на София на ПП-ДБ-"Спаси София" Васил Терзиев печели изборите с 50.8% по данни на екзитпола на "Галъп" към 19 ч. Издигнатата от БСП и "Левицата" Ваня Григорова получава 45.2%.

Още от "Варна"

Борисов във Варна: Дадоха "Евровизия" на Бургас, за да отстранят Димитър Николов от президентската надпревара (ВИДЕО)

До септември ГЕРБ ще извади правителство в сянка, за да може да е ясно кой ще изпълнява функциите на министри, ако хората ни се доверят при следващите избори, заяви още лидерът на ГЕРБ

Прочетете повече прочетете повече

Плаж, който не излиза солено? Да, има го – ела на безплатната зона "Черноморско пиво" в Созопол и Златни Пясъци

Родена от любовта към лятото и морето, новата марка носи душата на Черноморието, благодарение на своята специална съставка. Солните кристали от Черноморски солници придават на пивото плътен, мек и балансиран вкус

Прочетете повече прочетете повече

Борисов във Варна: Бюджет 2026 е пълен фалстарт, противоконституционен е, ще сезираме КС (ВИДЕО)

Президентът Йотова е изключително силен кандидат, много опитен политик. Този кандидат може да бъде победен само с подобна конструкция - инициативен комитет, силна кандидат президентска двойка

Прочетете повече прочетете повече

Костадин Костадинов: Опитът на Радев за пореден път да манипулира българите покрай Киевската декларация беше много сраме

В чужбина говори едно, а в България – друго. Когато имаш различно говорене навън и у нас, това показва или страх от партньорите, или страх от собствените избиратели, добави той

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени