Ограничават движението на камиони над 20 тона в осем области у нас

Това са участъци от републиканската пътна мрежа на територията на областите Видин, Плевен, Велико Търново, Стара Загора, Русе, Разград, Шумен и Търговище

Пътен трафик, ТИР-ове
Пътен трафик, ТИР-ове Източник: Zonanews

Заради очаквани високи температури в следобедните часове в събота и неделя ще се ограничава движението на камиони над 20 тона по определени участъци в осем области, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура".

 

Това ще се случи между 13:00 и 21:00 часа по участъци от републиканската пътна мрежа на територията на областите Видин, Плевен, Велико Търново, Стара Загора, Русе, Разград, Шумен и Търговище.

Временното спиране на трафика в следобедните часове, когато температурите са най-високи, не се отнася за магистралите и скоростните пътища, а ще се прилага само за някои участъци от I, II и III клас пътища.

 

При температура над 38 градуса и определянето на оранжев код тежкотоварните камиони ще изчакват извън пътното платно на обособени места, без да пречат на останалите участници в движението. Временната мярка не се отнася за камиони, превозващи бързоразвалящи се храни, товари на температурен режим, живи животни, опасни товари и специализирани екарисажни камиони, уточняват от АПИ.

  • Предвижда се да бъде ограничено движението на тежкотоварните камиони по първокласния път I-2 Русе - Варна, в участъци в областите Русе, Разград и Шумен (от 12-и км до 146-и км), по път I-3 Бяла - Ботевград, в отсечката Козар Белене - Плевен - Радомирци (от 7-и км до 135-и км), преминаващ през територията на областите Велико Търново и Плевен.
  • Ограничения ще бъдат въведени и на път I-5 Русе - Велико Търново - Дебелец, в участъка от 6-и до 115-и км и по трасето между границата с област Габрово при прохода "Шипка" до с. Бял извор (от 170-и до 266-и км). Отсечките преминават през областите Русе, Велико Търново и Стара Загора.
  • В област Стара Загора ще се ограничи временно движението по Подбалканския път I-6 в участъка Калофер - Казанлък - Николаево (от 276-и км до 352-и км). Ограничение за тежкотоварния трафик ще има и по път II-66 Стара Загора - Чирпан в отсечката от Богомилово до пътния възел на АМ "Тракия" в района на село Свобода (от 72-и км до 91-и км), както и по третокласния път III-663 в участъка Чирпан - Целина (от км 0 до 15-и км). Временно ще е ограничено преминаването и по второкласния път II-55 в участъка Дебелец - Предела - Проход на Републиката (Мишеморков хан - Лагерите - Златирът - Гурково) - Паничарево, като трасето преминава през областите Велико Търново и Стара Загора.
  • Тежкотоварните камиони ще бъдат ограничени в следобедните часове и по път I-4 в участъците между Ново село - Велико Търново и Моравица и между разклона за Черенча и п. в. "Белокопитово" в областите Велико Търново, Шумен и Търговище.
  • По път I-7 Силистра - Шумен превозни средства над 20 тона временно няма да се движат по първокласния участък на територията на област Шумен (между 56-ти и 189-ти км).
  • В област Видин ще се ограничи движението на тежкотоварните камиони по път I-1 Видин - Монтана, които влизат в България през "Дунав мост" 2.

Спирането на тежкотоварния трафик в определени участъци от републиканската пътна мрежа в следобедните часове, при очакваните високи температури, е за да се минимизират рисковете от деформации на пътната настилка и да се опазят животът и здравето на пътуващите.

 



 

Още от "Велико Търново"

Ограничено е движението през Прохода на Републиката, в района на Вонеща вода поради пътнотранспортно произшествие

Заради верижна катастрофа между три леки автомобила, движението за колите се пренасочва през прохода "Шипка" или по обходен маршрут

Прочетете повече прочетете повече

Сградата на Областна администрация Велико Търново ще бъде модернизирана с над 8,5 млн. лв. от Програма "Развитие на реги

Целта на проекта е повишаване до клас "А" на енергийните характеристики на сградата, в която освен администрацията на гуверньора се помещават структури на още 13 държавни институции и ведомств

Прочетете повече прочетете повече

Разбиха рокерската групировка „Хелс Енджълс“, задържани са 13 души

При проведени претърсвания на различни адреси и превозни средства са иззети пневматичен пистолет, метални палки, дървени бухалки, ножове, боксове, радиостанции, електронни устройства, документи и парични суми

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени