Враца отбелязва Световния ден на предизвикателството

Националната спортна проява Световен ден на предизвикателството се провежда за 29-ти път от Българска федерация спорт за всички

Враца отбелязва Световния ден на предизвикателството
Враца отбелязва Световния ден на предизвикателството Източник: Община Враца
Община Враца се присъединява към Световния ден на предизвикателството. На 14 май (събота) от 10:30 ч. до 12:00 ч. пред сградата на администрацията ще бъдат представени атрактивните спортове Зумба фитнес и Канго джъмпс от Спортен клуб "Харизма Тийм" към Военен клуб – Враца. В събитието могат да се включат хора от различни възрастови групи, като за участниците са предвидени две 40-минутни тренировки.
 
Националната спортна проява Световен ден на предизвикателството се провежда за 29-ти път от Българска федерация спорт за всички, с финансовата подкрепа на Министерството на младежта и спорта по "Програма за развитие на спорта за всички". Проявата е част и в изпълнение на Националната програма за физическа активност и развитие на българското население "БУЛФАР’2021 - 2024”. Кампанията е част от програмата на Международната асоциация спорт за всички ТАФИСА.
 
През 2022 г., кампанията цели да насърчи и популяризира системните занимания с физически упражнения и спорт и тяхната роля за здравето, добрата форма, работоспособността и дълголетието на хората, независимо от тяхната възраст, пол, социален и здравен статус.

Още от "Региони"

Започват строителните дейности по разширението на метрото в района на парка на Военна академия "Г. С. Раковски"

Изпълнението на проекта ще бъде съобразено с особеностите на прилежащата градска среда. В този смисъл "Метрополитен" ЕАД поема ангажимент за възстановяване и облагородяване на засегнатите части от парка на Военната академия, така че след приключване на строителните дейности пространството да бъде в по-приветливо състояние от първоначалното

Прочетете повече прочетете повече

Промени в движението по две отсечки от АМ “Тракия“

От 8 ч. на 9 февруари (понеделник) до 8 ч. на 11 февруари (сряда) в района на 337-и и 348-и км на автомагистралата ще е ограничено движението в изпреварващата лента в платното за Бургас за извършването на асфалтови работи

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени