Деца в Оряхово отговаряха на викторина за Апостола

Те отговаряха на въпроси, свързани с живота и делото на Апостола, рецитираха стихове за него, подреждаха фотографии и собственоръчно аранжираха букети с цветя, които поднесоха пред портрета му

Деца в Оряхово отговаряха на викторина за Апостола
Деца в Оряхово отговаряха на викторина за Апостола Източник: Община Оряхово

Днес се проведе традиционната викторина за деца, организирана от Общински комитет "Васил Левски" и Исторически музей-Оряхово.

 

В нея участие взеха децата от подготвителните групи "Бамби" и "Лале" на Детските градини "Дружба" и "Пролет", които показаха колко много знаят за Апостола на свободата. Те отговаряха на въпроси, свързани с живота и делото на Апостола, рецитираха стихове за него, подреждаха фотографии и собственоръчно аранжираха букети с цветя, които поднесоха пред портрета му.

 

Евгения Найденова, председател на Общински комитет "Васил Левски" в Оряхово връчи грамоти за участие и успешно представяне във Викторината "Децата за Левски" на всяка детска градина, а Асен Бошнаков – директор на Дирекция АООКСТ към община Оряхово поздрави участниците и им подари книгата "Героите на България".

 

Деца в Оряхово отговаряха на викторина за Апостола
Деца в Оряхово отговаряха на викторина за Апостола Източник: Община Оряхово

 

Още от "Враца"

За 12-ти път в Археологически комплекс "Калето" - Мездра се проведе Фестивал на средновековните традиции, бит и култура

По традиция сред акцентите във фестивалната програма бяха "Битката за моста" - демонстрация на средновековни бойни умения, както и антична и средновековна музика, изпълнена на кравишка лира, тамбура и арфа от Акустична формация "Фрея" ("Freija") от Пловдив

Прочетете повече прочетете повече

С много настроение, усмивки и спортен дух в Община Оряхово бе отбелязан Денят на българския спорт

С много емоции, игри и състезания премина празничния ден, а най-ценната победа бе радостта в очите на децата и споделеното усещане за общност и спортен дух

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени