Хандбалистите на "Локомотив-Мездра" се класираха за четвъртфиналите на Купата на България

С най-много попадения за мездренските "железничари" - 12, се отличи руснакът Иван Бусень

Локомотив-Мездра
Локомотив-Мездра Източник: Община Мездра

Първоешелонният ХК Локомотив (Мездра) победи като гост втородивизионния Петър Бабев (Несебър) с 34:27 (на полувремето 19:12) в среща от първия предварителен кръг на турнира "Купа България" 2022 при мъжете и се класира за четвъртфиналите на клубната надпревара. Двубоят се игра през почивните дни в спортна зала "Никола Станчев" в Бургас.

С най-много попадения за мездренските "железничари" - 12, се отличи руснакът Иван Бусень. Шест гола отбеляза дясното крило Валентин Гачев, а по 4 - руснакът Илья Буцких и капитанът на отбора Никола Кръстев. Останалите попадения вкараха Милен Валентинов - 3, Владимир Михайлов - 2, Владислав Андреев, Деян Дачев и Кристиян Георгиев – по 1.

За успеха допринесоха също вратарите Деян Василев, Георги Вълков и Петър Ганев и полевите играчи Габриел Георгиев и Теодор Ангелов. В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: ХК Калиакра (Каварна) - ХК Чардафон (Габрово) - 22:41 (14:20), ХК НСА (София) - ХК Спартак (Варна) 16:28 (6:11) и ХК Добруджа (Добрич) - ХК Левски (Левски) 32:28 (13:16).

Така на четвъртфиналите, които ще се играят на 11 и 12 декември, съперници ще бъдат: ХК Локомотив (Мездра) - ХК Осъм (Ловеч), ХК Чардафон (Габрово) - ХК Шумен 61 (Шумен), ХК Добруджа (Добрич) - ХК Локомотив (Горна Оряховица) и ХК Пирин-64 (Гоце Делчев) - ХК Спартак (Варна).

Миналата година ХК Локомотив (Мездра) отпадна на осминафиналите от турнира за Купата на България след загуба като гост от ХК Фрегата (Бургас) с 35:25 (19:11).