Кметът на Враца откри фестивала "Кулинарна магия"

Традиционните ястия за всяко село от Враца ще бъдат включени в туристически каталог, допълни Калин Каменов

Фестивал Кулинарна магия
Фестивал Кулинарна магия Източник: Община Враца

Над 60 е броят на традиционните ястия, които днес ще бъдат в представени на фестивала "Кулинарна магия", който се провежда в село Чирен, в рамките на традиционния за населеното място Празник на плодородието. В събитието участват самодейците от читалищата в Девене, Чирен, Три кладенци и Лиляче.

 

Фестивал Кулинарна магия
Фестивал Кулинарна магия Източник: Община Враца

Кметът Калин Каменов поздрави участниците и заяви, че фестивалът е възможност не само за възраждане на автентичните обичаи, но и за развитието на туризма в региона.

 

"Традиционните ястия за всяко село от Враца ще бъдат включени в туристически каталог", допълни Каменов; На събитието присъстваха още заместник-кметът Александър Владимиров, общинските съветници Ирина Иванова и Румен Петков, кметът на село Чирен - Диан Дамянов, жители и гости на населеното място.

 

Кметът Калин Каменов
Кметът Калин Каменов Източник: Община Враца

 

Още от "Враца"

Враца играе! "Нощ на игрите – 2025" превръща Младежкия център в царство на забавленията

Официалното откриване се състоя в присъствието на заместник-министъра на младежта и спорта Петър Младенов и заместник-кмета на Община Враца Александър Владимиров

Прочетете повече прочетете повече

Хиляди се включиха във факелното шествие за Деня на народните будители във Враца

В своето слово кметът Калин Каменов подчерта значимостта на българските възрожденци за съхраняването на националната идентичност, книжовността, духовността и културата

Прочетете повече прочетете повече

"Зелена Враца" с общи усилия

В кампанията се включиха всички детски ясли и градини, училища, филиали на висши учебни заведения, социални, спортни и пенсионерски клубове, както и граждани, които почистиха дворовете и прилежащите площи

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени