Най-големият търговски комплекс в Северозападна България ще бъде във Враца

Новият търговски комплекс ще включва както водещите хипермаркети във Враца – Практикер и Технополис, така и повече от 20 магазина и заведения

Враца-ритейл център-първа копка
Враца-ритейл център-първа копка Източник: Йордан Недялков/Община Враца
Стартира изграждането на най-големия търговски комплекс в Северозападна България – Holiday Park Враца.
Председателят на съвета на директорите на "Видеолукс Холдинг" – Тодор Белчев заяви, че идеята за реализирането на мащабната инвестиция е на кмета Каменов.
 
"Заедно с нашите партньори ще положим всички усилия, за да отговорим на нуждите и очакванията на местните жители. Убеден съм, че HOLIDAY PARK Враца ще се утвърди като един от най-успешните и привлекателни в региона. Освен това, преди откриването на ритейл парка, ще засадим 700 дървета в парк "Сениче" – допълни Белчев.
 
Кметът Калин Каменов благодари за доверието от страна на инвеститора и бе категоричен, че местната администрация ще продължи съвместното сътрудничество с "Видеолукс Холдинг" и привличането на още нови инвеститори във Враца.
 
Най-големият търговски комплекс в Северозападна България ще бъде във Враца
Най-големият търговски комплекс в Северозападна България ще бъде във Враца Източник: Йордан Недялков/Община Враца
"Благодаря за доверието на Видеолукс Холдинг, че избраха Враца като своето ново стратегическо местоположение за разширяване на бизнеса си. Вярвам, че търговският комплекс ще осигури не само нови работни места, но и глътка свеж въздух за местната икономика, като стимулира развитието на търговията и услугите в региона", коментира Каменов.
 
Представителят на фирмата-изпълнител Жельо Добрев изрази увереност, че търговският комплекс ще бъде изграден качествено и в срок.
 
Приветствие към присъстващите отправи и областният управител Николай Николов, а водосвет за здраве и благополучие и освещаване отслужи Негово Високопреосвещенство Врачански митрополит Григорий.
 
Най-големият търговски комплекс в Северозападна България ще бъде във Враца
Най-големият търговски комплекс в Северозападна България ще бъде във Враца Източник: Йордан Недялков/Община Враца
Новият търговски комплекс ще включва както водещите хипермаркети във Враца – Практикер и Технополис, така и повече от 20 магазина и заведения. Сред тях ще бъдат популярни вериги като мебели "Виденов", New Yorker, LC Waikkiki, Deichmann, Sport Vision. Ритейл паркът ще има общо над 24 000 кв. м. търговска площ и ще създаде възможност за нови 200 работни места.
 
Holiday Park Враца е част от портфолиото на Видеолукс Холдинг, който управлява други ритейл паркове в градовете Стара Загора, Хасково, Шумен, Пазарджик и Перник.

Още от "Враца"

Детско колоездачно състезание във Враца – 15 август, паркът при стадиона

В състезанието могат да се включат деца от различни възрастови групи, като участниците ще преминат по трасе с дължина 600 метра за обиколка и положителна денивелация от около 40 метра.

Прочетете повече прочетете повече

Врачанският митрополит Григорий ще оглави празничните богослужения за храмовия празник на Черепишкия манастир

Голяма Богородица е храмов празник на най-големия действащ манастир във Врачанска епархия - Черепишкия манастир "Успение Богородично"

Прочетете повече прочетете повече

Кметът на община Мездра Иван Аспарухов навърши 70 години

По този повод служителите в Общинска администрация - Мездра, кметовете и кметските наместници на населени места в общината и Общински съвет - Мездра му пожелаха много здраве, семейно благополучие и удовлетвореност от постигнатото

Прочетете повече прочетете повече

Враца отбелязва Международния ден на младежта с богата програма

Програмата в Младежки дом – Враца ще постави акцент върху важни за младите хора теми – развитието на критическото мислене, предизвикателствата на дигиталната епоха, литературата и свободата на изразяване.

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени