В памет на двамата младежи, загинали на 25 юни 2026 г. при тежко пътнотранспортно произшествие между гр. Мездра и с. Боденец и в знак на съпричастност към опечалените им семейства, Община Мездра обявява тридневен траур на територията на общината.
На основание чл. 44, ал. 2 от Закона за местното самоуправление и местната администрация, със заповед на кмета на общината в периода 26 юни - 28 юни 2026 г., включително, националното знаме на Република България, знамето на Европейския съюз и знамето на Община Мездра ще бъдат свалени наполовина.
Забранява се провеждането на публични тържества, празнични ритуали, културни, развлекателни и спортни мероприятия, организирани от общината и от подчинените й структури.
Препоръчва се на организаторите на предварително планирани събития, които не могат да бъдат отменени, да се съобразят с обявения траур, като началото им бъде отбелязано с минута мълчание в памет на загиналите.
Призовават се образователните и културните институции, както и търговските обекти, да съобразят дейността си с траурния период. Община Мездра и Общински съвет - Мездра поднасят най-искрени съболезнования на близките на загиналите!
Поклон пред светлата им памет!