Община Мездра Ви кани на поклонение по повод 152 години от гибелта на Васил Левски

Поклонението ще се състои на 19 февруари 2025 г. (сряда) от 11:00 часа пред бюст-паметника на Васил Левски в градинката зад ОУ "Христо Ботев"

Бюст-паметникът на Васил Левски в градинката зад ОУ "Христо Ботев"
Бюст-паметникът на Васил Левски в градинката зад ОУ "Христо Ботев" Източник: Община Мездра

Община Мездра кани жителите и гостите на гр. Мездра на общоградско поклонение по повод 152 години от гибелта на Апостола на свободата Васил Левски (1837-1873 г.). 


Поклонението ще се състои на 19 февруари 2025 г. (сряда) от 11:00 часа пред бюст-паметника на Васил Левски в градинката зад ОУ "Христо Ботев". 


В програмата на възпоменателната проява ще вземат участие рецитатори от Детска школа за художествено слово към НЧ "Просвета 1925", Вокална група "Детски свят" и Група за художествено слово към Център за подкрепа за личностно развитие, ученици от ПГ "Васил Левски" и от ПГ "Алеко Константинов".  


Нека заедно да сведем глави през саможертвата и безсмъртното дело на Васил Левски! Заповядайте на поклонението, призовават от пресцентъра на общината. 

Още от "Враца"

Министерството на енергетиката стартира извънредна проверка в АЕЦ "Козлодуй" ЕАД

Експерти от Министерството на енергетиката, съвместно с представители на "Българския енергиен холдинг" ЕАД, ще извършат извънредна проверка на място в АЕЦ "Козлодуй" ЕАД

Прочетете повече прочетете повече

127 години от рождението на Дико Илиев - композитор, диригент, създал няколко духови оркестъра

След поднасянето на венци и цветя пред паметните плочи в къща-музей "Дико Илиев и духовите музики" бе представен кратък филм "Музиката в живота на Андрей Чапразов"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени