Общинският съвет реши Община Мездра да изтегли кредит за изграждането на покрит пазар в града

Максималният размер на дълга е 1 807 208 лв., а срокът за неговото погасяване - до 180 месеца

Проект за покрит пазар в Мездра
Проект за покрит пазар в Мездра Източник: Община Мездра

Общинският съвет (ОбС) реши Община Мездра да сключи договор за кредит с "Фонд ФЛАГ" ЕАД, по силата на който да поеме дългосрочен общински дълг, с цел финансиране на дейностите за реализиране на проект: "Реконструкция на покрит пазар и благоустрояване на околното пространство в гр. Мездра". Максималният размер на дълга е 1 807 208 лв., а срокът за неговото погасяване - до 180 месеца, считано от датата на подписване на договора за кредит. Това решение бе взето на априлската сесия на местния парламент. 


Проектът предвижда изграждане на две основни покрития на пазара с дължина по 36 м; оформяне на търговски пасажи (оси) и разполагане на търговски маси - по 24 търговски маси; обособяване на място за социални контакти и събития - сцена за публични прояви и малка водна площ; обособяване на зона за отдих и игри; подмяна на настилки; ново решение за осветлението на пазара и паркинга; осигуряване на ново решение за водоснабдяване и фонтан, както и канализация за обекта. Общата площ, която ще бъде реконструирана е 820 кв. м., а срокът за изпълнение на проекта - две години. 


ОбС промени характера на общинската собственост от публична в частна на четири сгради - две общежития, столова и постройка на допълващо застрояване, предоставени до преди година и половина безвъзмездно за управление на ПГ по МСС - гр. Мездра, а от м. октомври 2019 г. преминали за стопанисване и управление от Община Мездра. Мотивът за промяна характера на собствеността на тези сгради е, че те са престанали са имат предназначението, което са имали. Същевременно продължителен период от време не се използват по предназначение, което е довело до силно влошеното им експлоатационно състояние и необходимостта от значителен финансов ресурс за ремонт и поддръжка. 

 

Още от "Враца"

Община Мездра въвежда временни ограничения при ползването на питейна вода за непитейни нужди

При констатиране на нарушения на виновните физически и юридическите лица ще бъдат налагани глоби съгласно разпоредбите на действащото законодателство в Република България

Прочетете повече прочетете повече

Министърът на енергетиката ще проведе във вторник работно посещение в АЕЦ "Козлодуй"

Ще бъдат обсъдени текущата експлоатация на 5 и 6 блок на АЕЦ "Козлодуй", влиянието на ниското ниво на р. Дунав върху работата на централата, както и предприетите от МЕ мерки за гарантиране сигурността на електроенергийната система

Прочетете повече прочетете повече

АЕЦ "Козлодуй" продължава да работи с натоварване съгласно графика за електропроизводство

Към момента, ако се запазят средните стойности на понижаване на нивото на р. Дунав от изминалата седмица, не се очаква да се предприемат действия по значително намаляване на мощността на производство на АЕЦ "Козлодуй"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени