Представиха политиката на община Враца за децата от уязвими групи
Представителят на УНИЦЕФ за България – Кристина де Бройн коментира, че основната цел на срещата във Враца е обсъждането на реални мерки, чрез които да бъде въведена Европейската гаранция за детето
Сподели
Враца е домакин на среща за обмяна на опит и добри практики, насочени към децата от уязвими групи, организирана от Национална мрежа за децата.
Събитието откри кметът Калин Каменов, който запозна присъстващите с постигнатото от местната администрация в сферата на младежките политики и осигуряването на образование и социална подкрепа.
"През последните няколко години моят екип, съвместно с представители на различни институции създадохме ефективен механизъм, насочен изцяло към деца в неравностойно положение и такива от уязвими групи. Основната цел бе осигуряването на достъп до образование, както и последващото интегриране в социалния живот. Предизвикателствата бяха много, но благодарение на общите ни усилия броят на учениците, които отпадат от образователната система е сведен до минимум, като за последната година такъв случай има само при едно дете в общината", каза още Каменов и изрази увереност, че в рамките на дискусията ще бъдат споделени добри практики от експертите в областта.
Представителят на УНИЦЕФ за България – Кристина де Бройн коментира, че основната цел на срещата във Враца е обсъждането на реални мерки, чрез които да бъде въведена Европейската гаранция за детето.
В следващите часове представители от Национална мрежа за децата, образователни експерти и социални работници ще обсъдят доклада "Не/равно детство: цялостен анализ на детската бедност и социални изключване в България" и основните препоръки към него.
Основната цел на инициативата е да обедини местната творческа общност и да вдъхнови децата в община Мездра да направят положителен избор за своето свободно време
Във Враца от Сдружението за модерна търговия прогнозираха, че след обявяване на евентуална дата за приемане на страната ни в еврозоната, за веригите ще са необходими от 3 до 6 месеца, за да са готови напълно за новата валута