Премиерът Главчев: До края на годината ще бъде пуснат пътя в едната лента в отсечката Ботевград-Мездра

Премиерът Главчев призова хората да проявят търпение, за да бъде завършен ремонта в отсечката

Димитър Главчев
Димитър Главчев Източник: Пресцентър на МС

"До края на годината ще бъде завършен ремонтът на отсечката Ботевград-Мездра. След това строителите обещаха движението да бъде пуснато движението в една лента. Нека проявим разбиране и толерантност, за да се случат нещата".

 

Премиерът Главчев и министър Виолета Коритарова
Премиерът Главчев и министър Виолета Коритарова Източник: Пресцентър на МС

Това заяви министър-председателят Димитър Главчев, който заедно с министъра на регионалното развитие и благоустройството Виолета Коритарова провериха необходимостта от затварянето на отсечката Ботевград-Мездра и изпълнението на строителните дейности там.

 

Ботевград-Мездра
Ботевград-Мездра Източник: Пресцентър на МС

Премиерът Главчев призова хората да проявят търпение, за да бъде завършен ремонта в отсечката. "Ще стане много по-добре от преди. "Петрохан" ще бъде ремонтиран, ако има поражения по настилката. Сложена е и специална настилка срещу приплъзване на тировете. От петък до неделя няма да се движат ТИР-ове, в периодите, когато хората пътуват за работа през делничните дни също няма да се движат тежкотоварни камиони", посочи още министър-председателят.

 

Премиерът Главчев: До края на годината ще бъде пуснат пътя в едната лента в отсечката Ботевград-Мездра
Премиерът Главчев: До края на годината ще бъде пуснат пътя в едната лента в отсечката Ботевград-Мездра Източник: Пресцентър на МС

Министър Виолета Коритарова подчерта, че затварянето на пътя е наложително, за да се довършат съоръженията по него.

 

"Нямаше друг вариант. Нашата цел беше по-рано да затворим. Направихме обстойни анализи, няма как да осигурим безопасност на пътуването и едновременно безопасност за строителните работници", допълни министър Коритарова.

 

Ако има забавяне по изпълнението на ремонта, ще бъдат наложени санкции на изпълнителя.

Още от "Враца"

Стартира проектът за изграждане на Център за екологично, гражданско и православно образование в Паволче

Кметът Калин Каменов и министърът на образованието Сергей Игнатов посетиха сградата на бившето ОУ "Христо Ботев" в селото, която предстои да бъде реконструирана за нуждите на бъдещия център

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени