Премиерът Главчев на Околчица: Дълбок поклон пред загиналите за свободата на България

Събитието традиционно бе посетено от хиляди граждани, дошли да отдадат почит пред паметта на героите

Премиерът Главчев на Околчица: Дълбок поклон пред загиналите за свободата на България
Премиерът Главчев на Околчица: Дълбок поклон пред загиналите за свободата на България Източник: Пресцентър на МС

"Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира. Дълбок поклон пред всички загинали за свободата на България. Да живее България"! Това заяви министър-председателят Димитър Главчев в словото си  по време на тържественото поклонение на връх Околчица при отбелязването на Деня на Ботев и на загиналите за свободата и независимостта на България.

 

Служебният премиер на Околчица
Служебният премиер на Околчица Източник: Пресцентър на МС

Събитието традиционно бе посетено от хиляди граждани, дошли да отдадат почит пред паметта на героите. До връх Околчица премиерът Димитър Главчев се изкачи пеша от село Паволче заедно с група от Българския туристически съюз и ученици, които участват в 76-ия Национален поход "По стъпките на Ботевата чета". Министър-председателят се поклони и на лобното място на Христо Ботев.

 

Димитър Главчев на връх Околчица
Димитър Главчев на връх Околчица Източник: Пресцентър на МС

 

Още от "Враца"

Започна Шестият международен фолклорен фестивал "Фолклорната магия на Мездра"

На церемонията бяха представени участниците в тазгодишното издание на фестивала - фолклорни ансамбли от 10 държави от четири континента - Европа, Азия, Северна и Южна Америка, с повече от 230 танцьори, певци и музиканти

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени