Туристите от Мездра ще се присъединят към Световния ден на ходенето - 3 октомври

Маршрутът, който се изминава за около 2 часа, е подходящ за всички възрасти

Световен ден на ходенето
Световен ден на ходенето Източник: Община Мездра

По повод Световния ден на ходенето (World Walking Day), който се отбелязва ежегодно в целия свят от 1992 г. насам, каним любителите на туризма от гр. Мездра и общината да се включат в туристически поход по маршрут: гр. Мездра - ловна хижа "Крета" - ловна хижа "Моравица" - пещера "Принчовец" - гр. Мездра. 


Сборен пункт: в 9:30 часа на 3 октомври 2021 г. (неделя) пред подлеза за Археологически комплекс "Калето" на стария пазар в гр. Мездра. Водач на групата ще бъде доайенът на туристическото движение в общината Борислав Леонкев-Бочи, придружаван от своя най-добър приятел - Golden Retriever-ът Арис. 

 

Борислав Леонкев-Бочи
Борислав Леонкев-Бочи Източник: Община Мездра



Маршрутът, който се изминава за около 2 часа, е подходящ за всички възрасти. Носете си храна и подходящо облекло Инициативата има за цел да популяризира здравословния начин на живот чрез системно практикуване на най-естествената форма на движение - ходенето, което може да се практикува навсякъде и по всяко време и не изисква финансови средства.

Още от "Враца"

Кметът на община Мездра Иван Аспарухов навърши 70 години

По този повод служителите в Общинска администрация - Мездра, кметовете и кметските наместници на населени места в общината и Общински съвет - Мездра му пожелаха много здраве, семейно благополучие и удовлетвореност от постигнатото

Прочетете повече прочетете повече

Община Мездра въвежда временни ограничения при ползването на питейна вода за непитейни нужди

При констатиране на нарушения на виновните физически и юридическите лица ще бъдат налагани глоби съгласно разпоредбите на действащото законодателство в Република България

Прочетете повече прочетете повече

Министърът на енергетиката ще проведе във вторник работно посещение в АЕЦ "Козлодуй"

Ще бъдат обсъдени текущата експлоатация на 5 и 6 блок на АЕЦ "Козлодуй", влиянието на ниското ниво на р. Дунав върху работата на централата, както и предприетите от МЕ мерки за гарантиране сигурността на електроенергийната система

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени