Задържаха Чикагото за жестока агресия и нападение срещу лекар в русенско село (ВИДЕО)

Българският лекарски съюз (БЛС) сезира прокуратурата и настоява за незабавни действия от страна на компетентните органи

Лекарят и Чикагото
Лекарят и Чикагото
Агресия и насилие срещу лекар в кабинета му в русенското Ново село. Един от нападателите е Венцислав Ангелов, известен с прякора Чикагото. Видео с нападението беше излъчено на живо в социалните мрежи. На кадрите се вижда как двама души влизат в кабинета на д-р Ивайло Иванов, започват да го снимат, като му задават въпроси. В присъствието на медицинската сестра се стига до физическа агресия, придружена от вербална.
 
Причината за нападението е поставена ваксина срещу Covid-19 на пациент с операция на сърцето, което според Ангелов и жена му е имало фатални последици. Ангелов и съпругата на починалия пациент - Жечка влизат в здравната служба и започват да търсят сметка на д-р Ивайло Иванов за поставената ваксина.
 
Ангелов го пита защо му е поставил ваксина Janssen, при положение, че мъжът е със сърдечни операции. Ангелов започва да крещи и изисква кратката характеристика на ваксината, при което лекарят бута телефона му и казва, че не иска да бъде сниман.

 

Оттам започва спречкване, след което се виждат окървавения лекар и Ангелов, който също е пострадал. Венци Чикагото пита лекаря защо го бие. В инцидента се намесва и полицията, която започва да снема обяснения от двете страни. Ангелов се обръща към лекаря с думите: “На салата ще те направя. Твоето място е в Белене. Ще те убия ти казвам, бе, ей, мършо".

 

По-късно стана ясно, че Венци Чикагото, е бил задържан от полицията за 24 часа. Предстои във вторник със случая да се занимава Прокуратурата, която да прецени дали да повдигне обвинение на мъжа и да удължи ли задържането му до 72 часа. 

 
Междувременно Българският лекарски съюз (БЛС) сезира прокуратурата и настоява за незабавни действия от страна на компетентните органи заради упражнената вербална и физическа агресия срещу д-р Ивайло Иванов в кабинета му, съобщиха от пресцентъра на БЛС.
 
Раненият лекар
Раненият лекар Източник: Facebook

"БЛС няма да търпи лекари да бъдат унижавани, подлагани на тормоз и душени, докато се опитват да си вършат работата и настоява законът да бъде приложен с цялата му строгост. Пороят от обидни думи, придружени със закани за убийство и затвор, размяната на юмруци и опита за душене на медицинско лице са недопустими", пишат от Лекарския съюз.
 
Съсловната организация е категорична, че подобна агресия е грозна, унизителна, крайно неприемлива, прекрачва всички граници на нормалността и настоява за бързи действия от страна на прокуратурата.
 
"БЛС се ангажира с юридическата защита на д-р Ивайло Иванов, както и на всеки друг лекар, който е подложен на насилие. Цялата организация, с всички налични ресурси, ще направи необходимото, за да бъдат подведени под отговорност виновните", допълват от БЛС.


Още от "Региони"

Ограничено е движението през Прохода на Републиката, в района на Вонеща вода поради пътнотранспортно произшествие

Заради верижна катастрофа между три леки автомобила, движението за колите се пренасочва през прохода "Шипка" или по обходен маршрут

Прочетете повече прочетете повече

Стотици миряни уважиха храмовия празник на Черепишкия манастир "Успение Богородично" 

Сред дошлите да почетат храмовия празник на Черепишкия манастир бяха кметът на община Мездра Иван Аспарухов, кметове и кметски наместници на населени места от района на Искърското дефиле

Прочетете повече прочетете повече

Сградата на Областна администрация Велико Търново ще бъде модернизирана с над 8,5 млн. лв. от Програма "Развитие на реги

Целта на проекта е повишаване до клас "А" на енергийните характеристики на сградата, в която освен администрацията на гуверньора се помещават структури на още 13 държавни институции и ведомств

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени