Задръстванията в "Люлин" остават в миналото - след 7 месеца ремонт пуснаха движението през тунела

Освен нови пътни ленти и трамвайно трасе, тунелът вече е с ново осветление, облицовки по стените и видеонаблюдение

Тунел в ж.к. "Люлин"
Тунел в ж.к. "Люлин" Източник: Zonanews

Тази сутрин е възстановено движението през тунела към столичния квартал "Люлин". За това съобщи в профила си във фейсбук кметът на София Йорданка Фандъкова. 

 

"През последните седем месеца той беше цялостно ремонтиран, като това е първият основен ремонт от неговото построяване преди повече от 30 години", посочва Фандъкова.

 

Освен нови пътни ленти и трамвайно трасе, тунелът вече е с ново осветление, облицовки по стените и видеонаблюдение. 

 

Ремонтът на тунел "Люлин" започна на 21 юли 2022 г. Предвиждаше се ремонтните дейности да струват близо 12 млн. лева. 

 

Още от "Региони"

Борисов в Добрич: Няма да има добив на шистов газ в Добруджа (ВИДЕО)

Пред събралите се симпатизанти на партията Борисов заяви: "Ако не бяхме осигурили осветление и покривка на стадиона на Добруджа, вчерашният мач нямаше да се играе тук. Нямаме неизпълнено обещания"

Прочетете повече прочетете повече

Община Мездра обявява процедура за избор на членове на Съвета на децата

Съветът на децата е консултативен орган към председателя на Държавната агенция за закрила на детето (ДАЗД) и от 2003 г. работи в изпълнение на основните принципи на Конвенцията на ООН за правата на детето и на Закона за закрила на детето

Прочетете повече прочетете повече

Акции по кръводаряване ще се състоят в София и в страната

Кампанията се организира от Националния център по трансфузионна хематология (НЦТХ), Министерството на здравеопазването и БЧК с подкрепата на Българската православна църква и се провежда вече близо 20 години

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени