Засилено полицейското присъствие пред сарая на "феноменолога" Доган в "Бояна"

Привърженици на почетния председател на ДПС се събират тази сутрин и там, и в Росенец

Сблъсъци пред сарая в "Бояна"
Сблъсъци пред сарая в "Бояна" Източник: БГНЕС

Засилено полицейското присъствие в района на сараите на почетния председател на ДПС Ахмед Доган в "Бояна". Периметърът е разширен и привържениците на Доган вече нямат достъп до входа. Представители на ДПС вече се събират в района, но единствено Тимур Халилов беше допуснат да се приближи към сградата.

 

"Ние искаме да се разположим отвън, в свободното пространство, което е публична собственост. Проблемът е, че не знаем какво се случва вътре. Излизат по медиите снимки на двама души, които ми изглеждат притеснителни. Излизат информации, че в сградата се случват някакви работи. Има голяма неяснота", заяви пред NOVA Илхан Кючюк.

 

"Къде е решението на българския съд в техния случай, кой документ им дава право да влязат?", попита Кючюк. "Това ще бъде поход на демокрацията. Събираме се и каквато е волята на членовете ни, това ще бъде", каза още Кючюк.

 

Той е категоричен, че не се опитват да ескалират напрежението. И в Росенец се събират привърженици на почетния председател на ДПС. Те казват, че са там, за да окажат мълчалива подкрепа на Доган.

 

Според информация на Димитър Николов, който е депутат от ямболския регион, МВР е отказало охрана на Ахмед Доган. След като е получена заплаха за сигурността на почетния председател на ДПС, Джевдет Чакъров подава сигнал в полицията, както е по закон, събира се комисия от МВР, ДАНС и НСО.

 

Назначава се охрана на лидера на ДПС, докато тече проверка. От МВР казаха, че тази проверка е приключила и не са потвърдени фактите и обстоятелствата в нея. Същата комисия трябва да вземе решение дали тази охрана ще продължи, или ще бъде отказана.

Още от "Региони"

Кметът на Камено Жельо Вардунски, проф. дин Николай Овчаров и директорът на РИМ-Бургас д-р Милен Николов откриват изложб

Чрез богат снимков материал и информация на български и английски език посетителите ще се запознаят с населението, поминъка и празничния календар на село Русокастро

Прочетете повече прочетете повече

Книгата "Народният съд в България (1944-1945). Герои и антигерои. Том 1" ще бъде представена днес в Софийския университе

В дискусията ще участват проф. Вили Лилков, проф. Веселин Методиев, журналистът Любомир Огнянов, както и членове на екипа на проекта, чийто ръководител е проф. Мартин Иванов

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени