Алексей Арестович: Путин планира да настъпва със силите на 200 000 новомобилизирани - ще се справим с тях за 2-3 месеца

Путин вече няма военни цели, той иска да доведе ситуацията до задънена улица, защото той вече не се бори за превземането на Украйна и да не се опозори пред Запада - той се бори за физическо оцеляване, добави Арестович

Алексей Арестович в предаването Фейгин LIVE
Алексей Арестович в предаването Фейгин LIVE Източник: Скрийншот видео кадър

Директорът на Кремъл Владимир Путин ще мобилизира още 200-300 хиляди руснаци за войната срещу Украйна и ще затвори границите. Целта му е да запази собствения си режим и да спре войната. Събраният активен резерв от 200 хиляди военнослужещи може да бъде използван за настъпление в близко бъдеще, но въоръжените сили на Украйна ще се справят с това до 2-3 месеца. Това каза съветникът в кабинета на президента Алексей Арестович. 

 

В YouTube канала ФейгинLive той каза, че за да запази властта и живота си, Путин възнамерява да продължи мобилизацията в Русия. Кремъл готви нова мобилизационна вълна през януари и ще затвори границите.

 

 

"Путин вече няма военни цели, той иска да доведе ситуацията до задънена улица, защото той вече не се бори за превземането на Украйна и да не се опозори пред Запада - той се бори за физическо оцеляване. Той има нужда от задънена улица, той се нуждае от преговори, които ще представи за победа, защото поражението означава политическа смърт за него, а след това и физическа... Няма да му бъде простено, включително сред вътрешния му кръг. Той (Путин, бел. ред.) се бори за собственото си оцеляване. И той вижда само един начин - да погребе стотици хиляди руснаци, които трябва да умрат, за да не умре той", смята Арестович.

Още от "Светът"

''Коалицията на желаещите'' е готова да разположи европейски войници в Украйна след прекратяване на огъня

В изявлението си лидерите потвърждават непоколебимата си подкрепа за Украйна и хвалят ангажимента на Зеленски за постигане на справедлив и траен ми

Прочетете повече прочетете повече

САЩ планират разполагане на военни в южната част на Карибско море с цел борба с наркокартелите

Президентът Доналд Тръмп иска да използва военните сили, за да преследва латиноамериканските наркокартели, които са определени като глобални терористични организации

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени