"Асошиейтед прес" със забранен достъп до Белия дом

Причината е, че е продължила да използва името "Мексикански залив", вместо да се съобрази с позицията на сегашната администрация и да го нарече "Американски залив"

Белият дом
Белият дом Източник: РИА Новости

Асошиейтед прес (АП) съобщи, че не ѝ било позволено да изпрати репортер на подписването на указ в Овалния кабинет, тъй като информационната агенция е продължила да използва името "Мексикански залив", вместо да се съобрази с позицията на сегашната администрация на Съединените щати и да го нарече "Американски залив".

 

"Днес бяхме информирани от Белия дом, че ако АП не приведе редакционните си стандарти в съответствие с изпълнителната заповед на президента Доналд Тръмп за преименуване на Мексиканския залив на "Американски залив", на АП ще бъде забранен достъпът до събития в Овалния кабинет.

 

По тази причина репортер на АП не беше допуснат да присъства на подписването на указ в Белия дом, се казва в изявление на изпълнителния редактор на АП Джули Пейс.

 

Пейс заяви, че е "обезпокоително", че администрацията на президента Доналд Тръмп ще "накаже АП за нейната независима журналистика". Забраната за достъп на агенцията до Овалния кабинет "очевидно нарушава Първата поправка".

Още от "Светът"

Командващият ядрените сили на САЩ заяви пред Сената, че не вижда необходимост от изпитания на ядрени бойни глави

Ричард Корел подкрепи днес заключението на Министерството на енергетиката и Пентагона, че ядреният арсенал на САЩ е безопасен и надежден

Прочетете повече прочетете повече

Британските въоръжени сили получиха разрешение да се качват на борда на танкери от руския „сенчест флот“

Стармър заяви, че е одобрил по-агресивни действия срещу корабите, защото руският президент Владимир Путин вероятно "потърква ръце" заради рязкото покачване на цените на петрола

Прочетете повече прочетете повече

Иран отхвърли мирния план на САЩ, размяната на удари в района на Персийския залив продължава

Техеран извърши нови атаки срещу Израел и страните от Залива, включително нападение, в резултат на което избухна голям пожар на международното летище в Кувейт

Прочетете повече прочетете повече

Франк-Валтер Щайнмайер сравни идването на Тръмп на власт с руската инвазия в Украйна

Германсксият президент заяви, че страната му трябва да приложи уроците, научени от намаляването на зависимостта от Русия, и спрямо Съединените щати - особено в сферите на отбраната и технологиите

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени