Украинците унищожиха руска танкова колона, която атакуваше в Харковска област

Отбелязва се, че в резултат на това са унищожени 10 единици руска бронирана техника и 10 души личен състав, а други 10 са ранени

Унищожени руски танкове
Унищожени руски танкове Източник: Telegram

Въоръжените сили на Украйна са унищожили руска колона от танкове и бронетранспортьори, която се е опитвала да пробие украинската отбрана в Харковска област, съобщи агенция УНИАН.

 

По данни на 3-та отделна щурмова бригада на ВСУ руските сили са използвали "елитната" 4-та танкова дивизия на руската 1-ва танкова армия, за да се опита да пробие край селищата Першотравневе и Вишневе.

 

"Руснаците се опитаха да щурмуват с колона от танкове и бронетранспортьори, с участието на бъгита. Противникът загуби първите 2 бойни машини на пехотата на рубежа, тъй като техниката потъна. В действие влязоха безпилотните самолети FPV на бригадата, които нанесоха удари по вражеската колона по време на движението ѝ. Пехотата извърши непланиран десант от бронирани машини и беше унищожена от удари с дронове и артилерия. Епичната атака на руснаците завърши с унищожаването на бойните машини, които бяха пристигнали, за да евакуират личния състав", пишат от бригадата.

 

Отбелязва се, че в резултат на това са унищожени 10 единици руска бронирана техника и 10 души личен състав, а други 10 са ранени.

 

Още от "Светът"

Сенаторът-републиканец Линдзи Греъм призова Тръмп да превзема танкерите от руски сенчес флот и да даде ракети "Tomahawk"

Сенаторът каза още, че очаква Белият дом да подкрепи законодателство, налагащо мита върху руския петрол и определящо Русия като държавен спонсор на тероризма за отвличането на украински деца

Прочетете повече прочетете повече

САЩ задържаха още един санкциониран петролен танкер край Венецуела

В сряда президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви в публикация в социалната си мрежа "Трут Соушъл": "ТОТАЛНА И ПЪЛНА БЛОКАДА НА ВСИЧКИЯ САНКЦИОНИРАН ПЕТРОЛ", който влиза и излиза от Венецуела

Прочетете повече прочетете повече

САЩ няма да толерират преначертаване на границите в Западните Балкани и влиянието на Китай и Русия, пише в закона за нац

В закона се посочва още, че САЩ трябва да увеличат търговските връзки и инвестициите в Западните Балкани, особено с цел намаляване на зависимостта от руски енергийни източници

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени