15 украински региона бяха засегнати в резултат на масирана терористична атака от страна на Русия

Има удари по енергийни съоръжения, заяви министър-председателят на Украйна Денис Шмигал

Руски обстрел с ракети
Руски обстрел с ракети Източник: Скрийншот видео кадър

15 региона бяха засегнати днес, 26 август, в резултат на масирана терористична руска атака. Врагът използва различни видове оръжия: дронове, крилати ракети, "Кинжали". Има ранени и загинали. Това съобщи премиерът на Украйна Денис Шмигал.

 

Той отбеляза, че енергийната инфраструктура на страната отново се е превърнала в мишена на руските терористи.

 

Енергетика
Енергетика Източник: Zonanews

"За съжаление има щети в редица региони (...) "Укренерго" е принудено да използва аварийни прекъсвания на електрозахранването, за да стабилизира системата", каза Шмигал.

 

 

По думите му ръководителите на областните военни администрации са инструктирани да разположат пунктове на неуязвимост в регионите, ако е необходимо.

 

"За да се спре варварският обстрел на украинските градове, е необходимо да се унищожи мястото, откъдето се изстрелват руски ракети. За целта Украйна се нуждае от оръжия с голям обсег и разрешение от партньорите да поразява с тях руски цели. Разчитаме на подкрепата на нашите съюзници и определено ще накараме Русия да плати", подчерта премиерът.

Още от "Светът"

Балтийските държави са под мощната защита на Германия, САЩ и НАТО

Литва и нейните съседи натрупват опит в противодействието на руските тактики – от кибервойна и информационна агресия до използването на миграция и разрушителни действия срещу гражданската авиация

Прочетете повече прочетете повече

САЩ призоваха гражданите си да напуснат Иран незабавно, след като Тръмп заплаши да нанесе "много силен удар"

Президентът на САЩ Доналд Тръмп, на фона на масовите протести в Иран, многократно заплаши да нанесе "много силен удар" срещу Ислямската република, ако Техеран продължи да "брутално убива мирни протестиращи"

Прочетете повече прочетете повече

Необходимо е ядрено споразумение, което да замени договора Нов СТАРТ с Русия, заяви Тръмп

В по-ранни изказвания Тръмп посочи, че не е загрижен заради изтичането на Нов СТАРТ. "Ще сключим по-добро споразумение", заяви той през януари пред в. "Ню Йорк Таймс"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени