20-годишният българин Иван Минков е загинал на фронта, защитавайки Украйна

Стотици бесарабски българи се бият за Украйна и срещу кремълската агресия

Иван Минков
Иван Минков Източник: NOVA

20-годишният бесарабски българин Иван Минков е загинал на форонта в Украйна. Новината бе съобщена най-напред от Виктор Стоянов от "Фондация Македония", а днес беше потвърдена от него по Нова телевизия.

 

Българинът Иван Минков е от село Криничное (Чушмелия). Иван Минков е загинал на 26 февруари, но поради окупацията, не е имало възможност тялото да бъде върнато по-рано в родното му село.

 

"Той е загинал при защитата на Чернигов. Геройската му смърт е дала възможност на голяма част от цивилното население да се изтегли от града", разказа Виктор Стоянов в ефира на Нова телевизия.

 

В момента, по неговите думи, стотици бесарабски българи се бият за Украйна и срещу кремълската агресия.

Още от "Светът"

Британската министърка на вътрешните работи готви "радикални промени" в системата за предоставяне на убежище

Британското вътрешно министерство определя мерките за затягане на контрола върху предоставянето на убежище като най-мащабната подобна реформа в съвременната история

Прочетете повече прочетете повече

Американският президент Доналд Тръмп заяви, че вероятно ще внесе съдебен иск срещу Би Би Си следващата седмица в САЩ

Би Би Си, която призна, че монтажът на речта на Тръмп е бил плод на "грешна преценка", изпрати в четвъртък лично извинение на американския президент, но заяви, че той няма правно основание да съди медията

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени