21 туристи, блокирани в автомобилите си, загинаха в Пакистан

Военни се опитват да разчистят пътищата

Затрупаните коли с туристи в Пакистан
Затрупаните коли с туристи в Пакистан Източник: OyeYeah News

Спадналите тази нощ до минус 8 градуса по Целзий температури и обилният снеговалеж в пакистанския планински курорт Мюри станаха причина за смъртта на най-малко 22 души, блокирани в автомобилите си, съобщиха днес властите, цитирани от Асошиейтед прес и Франс прес.

 

Атик Ахмед от полицията в Исламабад съобщи, че осем от загиналите са от семейството на полицейски служител, който също е сред жертвите. Повечето хора са загинали от хипотермия. Лекар от спасителните екипи, евакуирали туристите от заседналите автомобили, каза, че загиналите са 10 мъже, 10 деца и 2 жени.

 

Пакистанският вътрешен министър Шейх Рашид Ахмед съобщи, че хиляди превозни средства са били издърпани от снега, но и днес още хиляди остават блокирани в района. Военни се опитват да разчистят пътищата и да спасят оцелелите, които се намират близо до планинския град Муре.

 

 

Разположен на 45,5 километра северно от столицата Исламабад, Мюри е популярен зимен курорт, който привлича над 1 милион туристи годишно. През зимата пътищата, водещи към курорта, често са затрупани от сняг.

 

Вътрешният министър Ахмед каза още, че натрупалият сняг е с височина 1,2 метра и днес движението към Мюри е блокирано. На помощ са се притекли военни парамедици и специално планинско военно подразделение.

Още от "Светът"

Радев: България ще подкрепи Украйна за ЕС

Премиерът открои три стратегически области на възстановяването, за които Киев може да разчита на българска подкрепа - енергийната диверсификация, свързаността в региона на Черно море и сътрудничеството в сферата на сигурността

Прочетете повече прочетете повече

Тръмп заяви пред генералния секретар на НАТО Марк Рюте в Белия дом, че алиансът е предал САЩ по време на войната с Иран

Една от основните роли на Рюте след втората победа на Тръмп на президентските избори през ноември 2024 г. беше да овладява враждебността на президента към алианса

Прочетете повече прочетете повече

Сенатът на САЩ гласува за прекратяване на войната с Иран

Гласуването протече почти по партийни линии, като четирима републиканци се присъединиха към всички демократи, с изключение на един, в подкрепа на резолюцията. Двама републиканци не гласуваха

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени