Албанският премиер Еди Рама: Благодарих на Борисов – истински приятел и лидер

Двамата са разговаряли след гласуване на френското предложение в българския парламент

Еди Рама и Бойко Борисов
Еди Рама и Бойко Борисов Източник: Пресцентър на МС

Премиерът на Албания е провел разговор с лидерът на ГЕРБ и бивш премиер Бойко Борисов. Това е станало след гласуването на френското предложение в българския парламент.

 

"Разговарях с Бойко Борисов. Не можах да му благодаря достатъчно за любезната да ми се обади, но успях да му благодаря за определящата му роля в премахването на ВЕТО-то в парламента!", написа Рама в Twitter.

 

Албанският премиер определя Борисов като приятел и истински лидер. "Истински приятел, истински лидер. Неговата партия ГЕРБ и другите спасиха лицето на България и ЕС! Сега ЕС трябва да действа бързо!", завършва Рама.

 

Още от "Светът"

Куба остана напълно без дизел и мазут заради американската петролна блокада

Много от кварталите в столицата Хавана нямат електроенергия по 20 и 22 часа в денонощието, посочи министърът. Това изостря допълнително ситуацията в града, където още отпреди това имаше недостиг на храни, горива и лекарства.

Прочетете повече прочетете повече

Западни издания коментират възможните въпроси, които ще обсъди Тръмп по време на визитата си в Китай

Тръмп ще доведе със себе си водещи фигури от технологичния сектор, сред които собственикът на "Тесла" Илон Мъск и на "Епъл" - Тим Кук, и планира да сключи сделки, които ще привлекат вниманието на медиите

Прочетете повече прочетете повече

САЩ наложиха санкции върху доставките на ирански петрол за Китай преди срещата на Тръмп със Си Цзинпин

Освен това Държавният департамент на САЩ обяви награда до $15 милиона за информация, водеща до разкриване на финансовите механизми на Корпуса на стражите на ислямската революция (КСИР)

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени