Арестуваха 81-годишен мъж заради заплашителни писма до премиера на Каталуния

При ареста са му повдигнати обвинения за престъпление по идеологически причини

Каталунската полиция
Каталунската полиция Източник: Zonanews

Каталунската полиция арестува 81-годишен мъж с обвинение, че е автор на няколко заплашителни писма, които са били изпратени до регионалния премиер Пере Арагонес и още няколко лидери на Движението за независимост на Каталуния, пише БНР. 


От месец май до сега полицаите са прихванали три писма със заплахи за саморазправа. Те са били адресирани до премиера Пере Арагонес и някои от колегите му, но не са успели да стигнат до тях, заради бързата работа на службите.  При започналото разследване е установено, че на едно от писмата е имало пощенска марка от Манреса (Барселона). То е било написано на ръка и това е улеснило установяването на подателя. 


При обиск в къщата му са открити 11 огнестрелни оръжия. Три от тях са били с къса цев и седем - с дълга, като всички били лицензирани. Писмата, мъжът е подписвал с лозунга "Испания, Антинезависимост и действие". При ареста са му повдигнати обвинения за престъпление по идеологически причини. 

 

По-късно е освободен под гаранция до започване на делото срещу него.

Още от "Светът"

Анкара събира лидерите на НАТО на двудневна среща на върха, Тръмп настоява за "лоялност"

Двудневната среща ще се проведе в президентския комплекс "Бештепе" и ще бъде втората среща на върха на НАТО, организирана от Турция след форума в Истанбул през 2004 г.

Прочетете повече прочетете повече

Тръмп отправи нова словесна атака срещу Мелони, публикувайки нейна снимка с надпис "Нужна е ограничителна заповед"

Лидерът на италианската центристка партия "Действие" Карло Календа обаче се застъпи за Мелони, наричайки Тръмп "жалък и дребен хулиган"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени