Атака с брадва по българския клуб "Цар Борис III" в Охрид

Един от активистите в клуба - Виктор Стоянов, разказа, че участниците в клуба са били физически нападнати от мъж със секира, докато провеждат заседание

Потрошената табела на клуба
Потрошената табела на клуба

Табелата на българския клуб "Цар Борис III" в Охрид е било потрошена, предават местни медии. Инцидентът е станал около обяд.

 

Един от активистите в клуба - Виктор Стоянов, разказа, че участниците в клуба са били физически нападнати от мъж със секира.

 

Вандалският акт е започнал, докато в клуба се е провеждала среща между членове на сдружението и външни посетители. Според свидетелите, отвън са започнали да се чуват викове "фашисти”, а малко след това са последвали удари с брадва по табелата на клуба.

 

За щастие всички присъстващи са успели да се измъкнат невредими, а щетите са само материални.

 

Нападнатият клуб
Нападнатият клуб Източник: Facebook

 

Още от "Светът"

В. "Таймс": Сигналът на самолет, в който е пътувал британският министър на отбраната, е бил заглушен, докато е летял в б

Не става ясно дали самолетът, в който е пътувал Хийли, е бил умишлено набелязан, но траекторията на полета е била достъпна на сайтовете за проследяване на полети, съобщи британския вестник

Прочетете повече прочетете повече

The Guardian: Чешкият президент призова НАТО да "покаже зъби" в отговор на провокациите на Русия

Президентът на Чехия отбеляза, че алиансът трябва да обмисли и "асиметрични" мерки, "които не убиват хора, но са достатъчно осезаеми, за да може Русия да разбере, че това не е пътят, който трябва да поеме"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени