Австралия започна 2022 г. с рекорден брой нови случаи на COVID -19

33 161 са новозаразените

Бум на новозаразените с коронавирус в Австралия
Бум на новозаразените с коронавирус в Австралия Източник: Twitter
Австралия започна 2022 г. с рекорден брой нови случаи на КОВИД-19 на фона на разрастването на епидемията предимно в източните щати, съобщи Ройтерс. В Нов Южен Уелс, щата с най-голямо население, и в щата Виктория дневните случаи, регистрирани на 1 януари, са най-високи от началото на пандемията - съответно 22 577 и 7442, показват данните на здравните власти.
 
Като се добавят случаите в Куинсланд, Тасмания и Столичната територия, в събота случаите достигат рекордна стойност и на национално равнище - 33 161. Това е повече от 32 946, отчетени в петък, дори и без да са включени случаите в събота в щатите Южна Австралия, Западна Австралия и Северната територия, където данните все още не са оповестени.

Още от "Светът"

Радев: България ще подкрепи Украйна за ЕС

Премиерът открои три стратегически области на възстановяването, за които Киев може да разчита на българска подкрепа - енергийната диверсификация, свързаността в региона на Черно море и сътрудничеството в сферата на сигурността

Прочетете повече прочетете повече

Тръмп заяви пред генералния секретар на НАТО Марк Рюте в Белия дом, че алиансът е предал САЩ по време на войната с Иран

Една от основните роли на Рюте след втората победа на Тръмп на президентските избори през ноември 2024 г. беше да овладява враждебността на президента към алианса

Прочетете повече прочетете повече

Сенатът на САЩ гласува за прекратяване на войната с Иран

Гласуването протече почти по партийни линии, като четирима републиканци се присъединиха към всички демократи, с изключение на един, в подкрепа на резолюцията. Двама републиканци не гласуваха

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени