Байдън е съгласен, че Владимир Путин е "убиец"

Джо Байдън коментира, че нещата ще се променят със Саудитска Арабия след убийството на журналиста Джамал Кашоги

Американският президент Джо Байдън
Американският президент Джо Байдън Източник: The White House

Президентът на САЩ Джо Байдън счита руския лидер Владимир Путин за "убиец". Той заяви, че Русия трябва да "заплати цена" за намесата си в американските избори. Запитан дали счита Путин за убиец, държавният глава отговори в интервю за ABC: "Мм, хмм, да". Вчера американското разузнаване публикува доклад за чуждата намеса на изборите през 2020 г., в който се заключава, че Путин е наредил действия за "очерняне" кампанията на Джо Байдън. Байдън даде интервю за водещия Джордж Стефанопулос, на което говори по различни теми. Американският лидер каза пред водещия, че е съгласен, че Путин е "убиец" и Москва "ще плати цена" за намесата на изборите в САЩ. Той допълни, че е предупредил Путин за потенциален отговор по време на телефонния им разговор в края на януари.

 

Байдън пред ABC
Байдън пред ABC Източник: ABC

"Той ще плати цена. Ние проведохме дълъг разговор, той и аз, когато ние - познавам го относително добре. И аз в началото на разговора му казах: "Познаваш ме и аз те познавам. Ако установя, че това се е случило, подгответе се", коментира Байдън. Стефанопулос го запита: "Вие познавате Владимир Путин. Мислите ли, че е убиец?". "Ммм хмм, да", отговори президентът и добави: "Ще видите", че Путин "ще плати", но не разкри подробности. Държавният глава смята, че САЩ и Русия могат да работят заедно в сферите, където споделят общи интереси. Той заяви също, че ще бъде "трудно" по отношение изтеглянето на американските войници от Афганистан до 1 май, но е възможно. Байдън изрази изненада, че ваксините срещу COVID-19 все още се политизират. Джо Байдън коментира, че нещата ще се променят със Саудитска Арабия след убийството на журналиста Джамал Кашоги. Той отправи и послание към мигрантите да не идват в САЩ. Цялото интервю с Байдън ще бъде излъчено в предаването "Добро утро Америка" по ABC днес от 07:00 часа източноамериканско време.

Още от "Светът"

За първи път от 10 години насам демократите се ползват с по-голямо доверие в САЩ по икономическите въпроси

В същото време рейтингът на одобрение за работата на президента Доналд Тръмп е спаднал до почти най-ниското си ниво по време на неговото президентство

Прочетете повече прочетете повече

Конгресменът Майк Търнър призова Тръмп спешно да помогне на Украйна: "Всяка нощ руски ракети падат върху хората" (ВИДЕО)

Той призова Доналд Тръмп незабавно да предостави на Украйна лицензи за производство на ракети "Пейтриът", за да спаси колкото се може повече животи

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени