Байдън заяви, че САЩ няма да предоставят изтребители F-16 на Украйна

Френският президент Еманюел Макрон заяви, че "нищо не е изключено", но в същото време уточни, че до момента Украйна не е отправяла подобно искане към него

Джо Байдън
Джо Байдън Източник: White House

Президентът на САЩ Джо Байдън заяви вчера, че Съединените щати няма да предоставят изтребители F-16 на Украйна. "Не", каза Байдън в отговор на журналистически въпрос дали Белият дом обмисля да даде на Киев такива изтребители.

 

След като САЩ и Германия обявиха, че ще предоставят танкове на Украйна, украинският президент Володимир Зеленски настоява за още военна помощ, която да включва ракети с голям обсег и изтребители.

 

Берлин вече категорично отхвърли тази идея, а френският президент Еманюел Макрон заяви, че "нищо не е изключено", но в същото време уточни, че до момента Украйна не е отправяла подобно искане към него.

 

Американският президент оповести, че ще посети Полша, но не уточни датата на визитата си.

Още от "Светът"

Моят мандат ще приключи скоро и ще дойде някой по-любезен от мен

През септември Вучич нагруби евродепутати, които присъстваха на един от поредните антиправителствени протести в Сърбия, а те се оплакаха, че са се почувствали обидени от епитетите "долна и най-долна европейска измет", казани от сръбския президент по техен адрес

Прочетете повече прочетете повече

Министър Георг Георгиев: България се придържа към най-високите стандарти за защита и насърчаване на правата на човека

В рамките на изслушването на българската делегация първият ни дипломат представи основните законодателни промени и инициативи, предприети в отговор на препоръките, отправени към България по време на предходния преглед през 2020 г.

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени