Бивш шеф на ЦРУ: Руската армия ще започне да се разпада

Дейвид Петреъс подчертава, че некомпетентността на руските окупатори е поразителна

Дейвид Петреъс
Дейвид Петреъс Източник: Getty Images

Боеспособността на окупационната руска армия зависи от редица фактори. В частност, способността на РФ да продължи войната е силно повлияна от недостига на боеприпаси, които страната-агресор частично се опитва да си достави от Северна Корея и Иран. Това заяви в интервю за "Гласът на Америка" бившият директор на ЦРУ Дейвид Петреъс. 

 

Той добавя, че руските окупатори вече осъзнават какви огромни загуби инкасират и разбират пълното безсмислие на тази война. Петреъс очертава три фактора, от които ще зависи по-нататъшната съдба на руската армия:
- ще получи ли допълнителни дронове от Иран;
- ще получи ли допълнителни ракети и боеприпаси от Иран или Северна Корея;
- колко бързо руските окупатори ще осъзнаят мащаба на загубите и безсмислието на войната в Украйна, разпалена от диктатора Путин.

 

При неблагоприятни за РФ обстоятелство, руската армия ще започне да се разпада отвътре, добавя бившият директор на ЦРУ.

 

Петреъс отбелязва изумителната некомпетентност на руските нашественици. "Те (руснаците, бел. ред.) показаха много сериозна липса на логистична структура, на способности и възможности. Състоянието на комуникациите им е ужасно - те са високочестотни, не са зашифровани и са едноканални. Всеки, който има поне полицейски скенер, може да ги улови и да ги заглуши или да запише разговорите им", отбелязва екс шефът на ЦРУ. 

 

Още от "Светът"

Израелски удари в ивицата Газа през изминалото денонощие са причинили смъртта на близо 30 палестинци

Войната в ивицата Газа започна на 7 октомври 2023 г., когато ислямисткото движение "Хамас" извърши изненадващо трансгранично нападение срещу израелска територия

Прочетете повече прочетете повече

"Джерусалем пост": Катар е представил на Израел и "Хамас" предложение за примирие, основано на плана на Стив Уиткоф

В същото време министърът по стратегическите въпроси на Израел Рон Дермер е провел разговори с висши американски служители относно идеи за прекратяване на конфликта в ивицата Газа и планиране на следвоенния период

Прочетете повече прочетете повече

Върховният съд на Полша потвърди резултатите от президентските избори въпреки многобройни оспорвания

Подкрепеният от опозиционната партия "Право и справедливост" (ПиС) историк Карол Навроцки спечели втория тур на президентските избори в Полша на 1 юни с 50,89 процента от гласовете

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени