"Благодарности" на Тръмп: Руските терористи убиха поне 11 и раниха над 30 украинци след удар в Доброполя (ВИДЕО)

Спрях ПВО, за да преговарят, заяви американският президент

Щети от руския терористичен удар
Щети от руския терористичен удар Източник: Telegram

Най-малко 11 души са загинали, а 30 са ранени след пореден руски удар, този път в центъра на украинския град Доброполя. Ударът е попаднал в центъра на града - поразени са общо 8 пететажни сгради, административна сграда, както и 30 автомобила. Заради атаката са избухнали вторични пожари, обобщава спешната служба на Украйна.

 

В типичен за терористичните групировки стил, когато спешните служби са започнали да гасят пламъците след първия удар, е имало втора руска атака - с дронове клас "Шахед" и при нея щети е понесла пожарна кола.

 

 

Въпреки продължаващата и сега заплаха, спасителите продължават да работят. Локализиран е пожар в 20 апартамента, пламъците са угасени в три сгради с обща площ 190 кв. метра.

 

Снощи Одеса също беше ударена от поредна руска въздушна атака. Всичко това се случва на фона на поредната откровена глупост, излязла от устата на американския президент Доналд Тръмп, пише Actualno.

 

Снощи той заяви на директен въпрос защо САЩ не помагат на Украйна с ПВО следното - така искал да ги принуди да преговарят за мир, защото не бил убеден, че сега Украйна искала да преговаря. 3 години Путин по същия начин "иска да убеди" Украйна да капитулира.

 

Още от "Светът"

Премиерът Желязков: Присъединяването на България към Борда за мир се оценява подобаващо от САЩ и от международната общно

Още следващата седмица ратификационен проектозакон ще бъде внесен в Народното събрание, за да се получи одобрението и да влезе в сила това присъединяване, заяви Желязков

Прочетете повече прочетете повече

Тръмп подписа учредителната харта на Съвета за мир в Давос

Страни, които засега отказват - правителствата им изразиха опасения, че инициативата може да подкопае съществуващите международни структури и ролята на ООН: Франция, Дания, Норвегия, Швеция и Словения

Прочетете повече прочетете повече

Успешното блокиране на Starlink от Иран се приписва на новата руска система "Калинка"

Никол Граевски, специалист по руско-ирански отношения в университета Sciences Po в Париж, заяви, че Русия отдавна доставя на Иран специализирано оборудване за контрол на интернет и потушаване на протести, обучавайки Техеран на методи за изолиране на цивилни от интернет

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени