Близо 200 неправителствени организации в Грузия обявиха, че няма да спазват закона за "чуждото влияние"

Грузинската опозиция се опасява, че този закон ще бъде използван за потискане на всяко противопоставяне на режима, какъвто беше случаят с подобен руски закон

Протести в Грузия
Протести в Грузия Източник: Depositphotos

Близо 200 грузински неправителствени организации обявиха, че отказват да спазват закона за "чуждото влияние", който беше приет вчера от парламента по инициатива на управляващата партия, въпреки масовите протести в страната, предаде Франс прес.

 

"Руският закон няма да работи в нашата страна и ще остане празен лист хартия, който никой няма да спазва", казаха в съвместно изявление неправителствените организации. Грузинската опозиция се опасява, че този закон ще бъде използван за потискане на всяко противопоставяне на режима, какъвто беше случаят с подобен руски закон, отбелязва агенцията.

Още от "Светът"

Освиркаха Джей Ди Ванс на откриването на Зимните олимпийски игри

Негодуванието дойде в секундите, след като отборът на САЩ излезе на сцената. Играчите бяха аплодирани, но малко след това Ванс беше показан на екрана и аплодисментите преминаха в освирквания

Прочетете повече прочетете повече

Балтийските държави са под мощната защита на Германия, САЩ и НАТО

Литва и нейните съседи натрупват опит в противодействието на руските тактики – от кибервойна и информационна агресия до използването на миграция и разрушителни действия срещу гражданската авиация

Прочетете повече прочетете повече

САЩ призоваха гражданите си да напуснат Иран незабавно, след като Тръмп заплаши да нанесе "много силен удар"

Президентът на САЩ Доналд Тръмп, на фона на масовите протести в Иран, многократно заплаши да нанесе "много силен удар" срещу Ислямската република, ако Техеран продължи да "брутално убива мирни протестиращи"

Прочетете повече прочетете повече

Необходимо е ядрено споразумение, което да замени договора Нов СТАРТ с Русия, заяви Тръмп

В по-ранни изказвания Тръмп посочи, че не е загрижен заради изтичането на Нов СТАРТ. "Ще сключим по-добро споразумение", заяви той през януари пред в. "Ню Йорк Таймс"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени